Husqvarna Tour – wyniki

W Karpaczu Górnym w dniach 8-11 stycznia 2009 odbył się jeden z najtrudniejszych europejskich wyścigów psich zaprzęgów – Husqvarna Tour.
Wyścig odbył się z okazji wprowadzenia na polski rynek karty kredytowej Husqvarna z wizerunkiem psich zaprzęgów oraz z okazji wejścia w kolejny wiek historii sportu psich zaprzęgów, bowiem rok temu obchodzona była 100 rocznica tego sportu.

W wyścigu wzięło udział łącznie 30 załóg, z czego każda z nich miała do pokonania 26,5 km. Jako pierwszy na metę dotarł zaprzęg Michala Merhauta z Czech, który pokonał trasę o łącznym czasie z 4 czterech etapów 3 godz.39 min. Za nim uplasował się polak Maciej Tomaszewski ( 3godz.42min.), natomiast trzecie miejsce zajął Czech Vaclav Zetek (3godz.43min).

Podczas zawodów w Karpaczu gościła telewizja TVN, a w programie Dzień Dobry TVN Tomasz Zubilewicz, wszystkim znany nam prezenter pogody relacjonował bezpośrednio przebieg imprezy oraz aktualną pogodę w mieście i w górach.