Informacja Turystyczna także dla niepełnosprawnych

Jeszcze we wrześniu osoby niepełnosprawne będą mogły bez przeszkód dostać się do Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ulicy Bankowej. Na dniach ma zostać uruchomione i oznakowane wejście do placówki przez Książnicę Karkonoską.

Od ubiegłego roku, kiedy placówka została przeniesiona z Baszty Grodzkiej do budynku Książnicy Karkonoskiej od strony ulicy Bankowej, osoby niepełnosprawne chcąc skorzystać z CITK, musiały prosić przechodniów lub pracowników placówki o pomoc.

Wielu po prostu rezygnowało z usług placówki. Już niebawem ma się to jednak zmienić. W najbliższych dniach przy wejściu do informacji wzdłuż budynku biblioteki pojawi się oznakowanie, które „poprowadzi” niepełnosprawnych do głównego wejścia Książnicy Karkonoskiej, a stamtąd korytarzem do drzwi informacji turystycznej.

Przy drzwiach, które otwierane są za pomocą czipów, zamontujemy dzwonek. Po jego naciśnięciu osoba niepełnosprawna będzie wpuszczana przez naszych pracowników – mówi Barbara Różycka – Jaskólska, kierownik Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jeleniej Górze.

Uruchomienie nowego wejścia dla osób niepełnosprawnych nie wymaga angażowania dużych pieniędzy i ma się pojawić jeszcze we wrześniu br.

www.jelnoka.com

Obecna Karkonoska Informacja Turystyczna znajduje się w miejscu o wiele bardziej dostępnym (bo w rynku miasta), ale niestety ze względu na stopień przed wejściem nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Karkonoska Informacja Turystyczna
58-500 Jelenia Góra
Plac Ratuszowy 6/7
Tel: 519509343
E-mail: it-jeleniagora@dot.org.pl
Czynne: codziennie 8:00 – 20:00

Dodaj komentarz