Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarskie

Spełnione marzenia

W 2003 roku w Jeleniej Górze powstało „Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarskie”. Zawody rowerowe Grand Prix Karkonoszy MTB, które zaczęliśmy organizować trzy lata temu, skupiły wokół nas wspaniałą i zdolną grupę zawodników. Marzyliśmy o powołaniu profesjonalnego klubu rowerowego dla młodziey, która jeździ i niemal zawodowo osiąga bardzo dobre wyniki, (nie tylko na naszych zawodach), aby mogła pod okiem fachowców doskonalić swoje zamiłowania. Nasze zamierzenia się spełniły, a to dzięki rodzicom i trenerowi Bogusławowi Sieniuciowi, wspaniałemu człowiekowi, który bezinteresownie zaczął trenować najzdolniejszych zawodników.

Nie tylko sport, ale i turystyka

Po wspólnych rozmowach z Bogusławem Sieniuciem, rodzice zawodników postanowili powołać Klub Rowerowy. Pierwsze spotkanie, które odbyło się w „Hotelu Las” miało określić kształt oraz cele klubu. I tak się stało. Uznaliśmy, że Stowarzyszenie, które powstanie, oprócz działalności sportowej będzie też zajmować się turystyką rowerową.

Powstanie Towarzystwa Rowerowego

Na spotkanie założycielskie przyszło ponad 20 osób. Został opracowany statut, wybrany zarząd i nazwa stowarzyszenia. I tak powstało „Izersko – Karkonoskie Towarzystwo Kolarskie” z siedzibą w Jeleniej Górze. Prezesem został znany w środowisku kolarzy organizator „BIKE MARATON” Maciek Grabek, wiceprezesem zasłużony dla kolarstwa znany z Klubu CCC Piechowice Jacek Kamiński, drugim wiceprezesem został Krzysztof Zalewski znany działacz sportowy, trzecim Waldemar Wiśniewski, wspaniały organizator i promotor turystyki rowerowej, czwartym wiceprezesem Marek Gąsiorowski, a skarbnikiem Przemysław Niedbalski, obydwaj są ojcami utytułowanych już zawodników. Natomiast stanowisko sekretarza objął Zbigniew Leszek organizator Grand Prix Karkonoszy MTB.

Tylko zarejestrować

Pierwszy etap już pokonany, pozostało tylko czekać na rejestrację Stowarzyszenia w sądzie. Zarząd jak i członkowie I-KTK są pełni zapału. Od nowego sezonu planujemy powołanie i szkolenie Grupy Kolarskiej MTB, organizowanie imprez rowerowych na terenie Dolnego Śląska, a przede wszystkim promocję i rozwój turystyki rowerowej w Karkonoszach i Górach Izerskich.

Dodaj komentarz