Karkonoski Park Narodowy szuka pomocy

Karkonoski Park Narodowy poszukuje wolontariuszy. Chce skorzystać z ich pomocy w zadaniach związanych z ochroną przyrody, badaniami naukowymi, edukacją ekologiczną oraz ochroną parku przed wandalami.

Chętni do nawiązania współpracy powinni być pełnoletni i wykazać się znajomością karkonoskiej przyrody. Park zapewni im ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Współpracownicy otrzymają legitymacje uprawniające do darmowego wstępu na teren KPN. Możliwe jest też wyposażenie w niezbędny sprzęt, a osoby spoza Karkonoszy mogą liczyć na zakwaterowanie.

Wolontariusze będą potrzebni już w czerwcu, m.in. do prowadzenia inwentaryzacji przyrodniczych, rozmieszczania i sprawdzania w terenie stanowisk kontrolnych oraz czyszczenia budek lęgowych. Znajdą też zajęcie w straży parkowej. W lipcu, sierpniu i wrześniu wolontariusze zajmować się będą sprzątaniem szlaków turystycznych oraz naprawami tablic i oznakowania. Przez cały rok na ochotników czeka praca przy obsłudze działalności edukacyjnej.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej parku: www.kpnmab.pl.

Rafał Święcki – POLSKA Gazeta Wrocławska
www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz