Kiermasz Adwentowy w Pałacu Łomnica

Kiermasz Adwentowy odbędzie się 2 i 16 grudnia 2007 roku na terenie folwarku i parku przy Pałacu w Łomnicy w godz. 11-17. Organizatorem kiermaszu jest Fundacja Dominium Łomnica, Fundacja Partnerstwo Ducha Gór oraz Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.- informuje Anna Gicala z Fundacji Ducha Gór.

Fundacja Partnerstwo Ducha Gór dofinansowuje Kiermasz Adwentowy w ramach projektu „Duch Gór on-line. Nowy wymiar promocji”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich 2004-2006”, działanie 2.7 Pilotażowy Program LEADER+, schemat II.

W kiermaszu udział wezmą zarówno liczni lokalni producenci i wystawcy, jak i z terenu całego Dolnego Śląska. Zaprezentują bożonarodzeniowe tradycje, będą sprzedawać tradycyjne świąteczne wypieki.
Oprócz ciast, pierników i domków z piernika, będą m.in. wypiekane tradycyjną metodą chleby, miody, grzyby, domowe przetwory, pierogi. Będzie można zakupić oryginalne, ręcznie wykonywane ozdoby choinkowe, haftowane serwety, ceramikę ręczną a nawet zabawki z drewna. Wszystko to odbędzie się w świątecznej oprawie: przy kolędach śpiewanych na żywo i w bożonarodzeniowej scenografii z szopką betlejemską i żywymi zwierzętami.

Imprezę uatrakcyjnią jeleniogórscy artyści z Teatru Maska: Honorata Magdeczko-Capote i Ryszard Wojnarowski, którzy wystąpią w bożonarodzeniowej bajce dla dzieci. Wstęp jest bezpłatny.

2 grudnia w programie:

  • 11.30 – występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy
  • 12.00 – spektakl “Złota rybka” Teatr Maska, warsztaty dla dzieci o tematyce Bożonarodzeniowej
  • 13.00 – 17.00 – tradycyjne kolędy w wykonaniu zespołów ludowych z Henrykowa, Żarek Średnich
  • 12.00 – 17.00 – CYRKLAND w roli głównej wielbłąd Chester, żonglerka

Źródło: jg24.pl

Dodaj komentarz