Klucze Sukcesu

Klucz Sukcesu przyznawany jest przez Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska, by wyróżnić najbardziej wartościowe przedsięwzięcia w regionie. Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie otrzymało Dolnośląski Klucz Sukcesu.

Kapituła przyznająca nagrodę uznała je za najlepszą instytucję kulturalną w naszym regionie. Stało się tak, mimo, że placówka nie ma zbyt wielu pamiątek po sławnym literacie. Wyposażenie domu, książki zostały wywiezione do Niemiec przez żonę Hauptmanna w 1946 roku. W willi Wiesenstein pozostały jedynie eksponaty, których nie można było wynieść, np. wspaniałe malowidła ścienne, zdobiące klatkę schodową.

Muzeum odwiedzają rocznie 24 tys. osób.

– Prezentujemy też innych artystów. 3 października otwieramy wystawę poświęconą śląskim podróżom dramaturga Heinricha von Kleista – mówi Grzegorz Gałuszka z Muzeum.

Klucz Sukcesu przyznawany jest przez Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska, by wyróżnić najbardziej wartościowe przedsięwzięcia w regionie.

W tym roku otrzymał go też Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu. Słynie on ze znakomitych zajęć artystycznych, m.in. ceramicznych. Wyróżnienie otrzymała także Ewa Michnik, dyrektor Opery Wrocławskiej. Doceniono jej wkład w promocję regionu. Wśród nagrodzonych firm znalazła się Cloos Polska ze Świdnicy, budująca roboty spawalnicze oraz wałbrzyska Fabryka Wkładów Odzieżowych Camela.

Natomiast za najbardziej gospodarną gminę wiejską uznano Świdnicę, a wśród gmin miejskich i wiejsko-miejskich zwyciężyła Jedlina-Zdrój. Polskie Bractwo Kopaczy Złota ze Złotoryi otrzymało nagrodę w kategorii „Najlepsza organizacja pozarządowa”. Z kolei najlepszy klub sportowy to Dragon z Miszkowic.

Rafał Święcki – POLSKA Gazeta Wrocławska
www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz