Kurorty wabią turystów na sylwestra

To już ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą święta i sylwestra spędzić w górskich kurortach. Co prawda jest jeszcze sporo wolnych miejsc na Boże Narodzenie i Nowy Rok, jednak najbardziej atrakcyjne oferty szybko znikają.

– Wielu turystów już zaklepało sobie miejsca. Boją się, że później nie zdążą – przyznaje Elżbieta Gołębiowska z informacji turystycznej w Karpaczu.
Przypomnijmy, że w kurorcie pod Śnieżką jest ponad 11 tys. miejsc noclegowych, z czego prawie połowa jest już zajęta. Najwięcej rezerwacji dotyczy okresu noworocznego. Organizatorzy imprez sylwestrowych prześcigają się w pomysłach, aby tego dnia zabawa była niepowtarzalna. Uzdrowiska, hotele, pensjonaty i restauracje szykują wiele atrakcji.

Ciekawie zapowiadają się tematyczne bale organizowane przez Zespół Uzdrowisk Kłodzkich. W Dusznikach bal odbędzie się w obiekcie Jan Kazimierz pod hasłem „Dookoła świata”. W Kudowie w pięknej sali z początku XX wieku w Polonii będzie się można pobawić w stylu szalonych lat 70., a w Polanicy, w Wielkiej Pieniawie, kuracjuszom towarzyszyć będą gorące rytmy latino.

– Bale kosztują 300-340 złotych za osobę. Można również zarezerwować miejsca noclegowe – mówi Barbara Pych, kierownik marketingu w ZUK. Za tygodniowy pobyt zapłacimy od 600 do 1800 zł.

Wielki bal organizuje również Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa. Hala spacerowa Domu Zdrojowego pomieści 500 osób. Dodatkowe 150 będzie się bawić na balu w kawiarni zdrojowej. Tam również można wykupić noclegi. Za dwa tygodnie bez zabiegów zapłacimy 2100 zł.

Górskie hotele i pensjonaty oferują bardziej aktywne spędzenie świąt i sylwestra. Centrum Aktywnego Wypoczynku w Karpaczu proponuje imprezy pod gołym niebem. Po kolacji sylwestrowej uczestnicy przeniosą się na oświetlony stok narciarski. Ogrzeją się przy ognisku, gdzie upieką kiełbaski i szaszłyki. Za czterodniowy pobyt zapłacimy 400 zł od osoby, a dodatkowo za zabawę – 150 zł.

– Zamierzamy pojechać z żoną na 3-4 dni w góry. W dzień będziemy jeździć na nartach, a Nowy Rok przywitamy na którejś z imprez – mówi Roman Przasnycki z Legnicy.
W Chacie Karkonoskiej w Karpaczu pobawimy się na Balu Gaździny za 250 zł od osoby. Za pakiet z pięciodniowym pobytem w hotelu Karkonosze i zabawą sylwestrową trzeba zapłacić 1000 zł od osoby.

Wymagający goście, którzy lubią luksus, mogą wybrać się do SPA Sandra w Karpaczu. Pięciodniowy pakiet świąteczny to wydatek ponad 1100 zł za osobę. Jaś w kurorcie pod Szrenicą proponuje spędzenie świąt w tradycyjny sposób. Za 5 dni zapłacimy tylko 330 zł.
Hotele i pensjonaty mają przeważnie oferty kilkudniowe. Trudno jest znaleźć miejsce tylko na sylwestra.

Wigilia pod palmami, a sylwester na pełnym morzu

Sylwestra można również spędzić w kąpielówkach. Za tygodniowy pobyt w Egipcie, w 5-gwiazdkowym hotelu w wersji all inclusive, zapłacimy co najmniej 3000 zł. W cenę wliczona jest sylwestrowa zabawa pod palmami. Opalać się w Wigilię można również na Wyspach Kanaryjskich za podobną cenę.

– Dużo większy wybór mają właściciele grubszych portfeli – przyznaje Jadwiga Błaszczyk z biura podróży Amigos BB w Jeleniej Górze. Za 8500 zł można popłynąć w tygodniowy rejs po Karaibach, a sylwestra spędzić na pełnym morzu. Z kolei mając do wydania ok. 10 tys. zł, można świętować Boże Narodzenie i przywitać Nowy Rok w Malezji, na Borneo, Bali, Curacao, Arubie lub ekskluzywnej Bonaire.

Mariusz Junik

Dodaj komentarz