Ławkowy złodziej

Mieszkaniec Szklarskiej Poręby próbował wręczyć łapówkę miejskim strażnikom. Wcześniej ukradł nową ławkę ze skweru przy ulicy Turystycznej. Pierwsza z kilku ławek, które ustawiane są na remontowanym skwerze przy ulicy Turystycznej, wytrzymała dosłownie kilka godzin.

Jak informują miejscy urzędnicy, już pierwszej nocy wywieziona została przez złodzieja. Następnego dnia pracownicy MZGL sprawdzili tylko zapis z kamer video. Na ekranie zobaczyli znanego chyba wszystkim, przynajmniej z widzenia, mieszkańca Szklarskiej Porębie, który niczym nie wzruszony zabierał ławkę ze skweru położonego w centrum miasta. Kiedy miejscy funkcjonariusze zwrócili się do złodzieja z żądaniem zwrotu mienia, ten w zamian za wyciszenie sprawy zaproponował im 50 złotych. Jednak zamiast wyciszenia, będzie sprawa karna i to z co najmniej dwóch paragrafów: kradzieży i korupcji. Ten drugi zagrożony jest dłuższą karą więzienia.

Sprawa jest przykładem na to, że warto inwestować w monitoring. Kamery od minionej zimy działają na parkingu przy wyciągu na Szrenicę. Wcześniej monitoring zamontowano na Esplanadzie. Niedawno ustawiono na wspomnianym wcześniej skwerze przy ulicy Turystycznej i jak zapowiada magistrat to nie koniec.

www.szklarskaporeba.org

Dodaj komentarz