Licytacja bombek

Po raz czwarty „zagra” Fundacja Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga, której duchem sprawczym jest społecznik Mariusz Synówka. Fundacja organizuje aukcję świątecznych bombek. Dzieł niezwykłych i unikatowych, które wyszły z rąk miejscowych artystów.

-Kilka lat temu pomyślałem, żeby zorganizować akcję podobną do Orkiestry Owsiaka, oczywiście z zachowaniem wszystkich proporcji, w jeleniogórskiej skali.- wyjaśnia M. Synówka – poprosiłem artystów o pomalowanie świątecznych ozdób, a aukcję bombek przeprowadziliśmy na Allegro pod hasłem Uśmiech Dziecka. Z zebranych pieniędzy kupiliśmy pompy infuzyjne dla oddziału dziecięcego jeleniogórskiego szpitala.

Kolejne grudniowe licytacje i do szpitala trafiły w sumie trzy pompy infuzyjne, trzy inhalatory ultradźwiękowe oraz pulsoksymetr.

Za pieniądze z tegorocznej aukcji na naszym portalu Jelonka.com, fundacja kupi pompy

kroplówkowe dla oddziałów: dziecięcego i neonatologii.
– Licytacja potrwa do środy, do godziny 20. Mam nadzieję, że zbierzemy pieniądze na ten cel – mówi Mariusz Synówka.

Bombki pomalowali, Paweł Trybalski, Lidia Trybalska, Bogumiła Twardowska-Rogacewicz,

Ewa Nowak, Vitali Mkrchan, Miranda Gal, Olga Bochajewska, Małgorzata Głownia, Vladimir Vilenchyts, Alicja Płaskoń oraz Polka mieszkająca w Peru, Barbara Cabrera.
-Dla mnie niezwykle krucha materia, jej delikatność zmusza do olbrzymiej uwagi w czasie malowania – powiedział nam Paweł Trybalski – namalowałem ptaka, który narodził się w mojej wyobraźni. To mój dar dla wszystkich małych pacjentów.

Jak licytować?

W galerii zdjęć znajdzie się wykaz bombek wraz z ceną i informacją o autorze. Cena wywoławcza każdej z nich wynosi 100 zł. Licytować można telefonicznie – od wtorku do piątku w godz. 9.00-13.00 pod nr tel. 075 75 444 00, a po godz. 13.00 i w weekend na nr kom. 0 502 038 313 podając numer wybranej bombki, cenę, dane osobowe i telefon kontaktowy. Oferty zawierające powyższe informacje można składać również drogą e-mailową na adres jelonka@jelonka.com.

www.jelonka.com

Dodaj komentarz