Mercedes-Benz Polska wspiera Paraolimpijczyków

Mercedes-Benz Polska postanowił wesprzeć działalność Aktywnej Szkoły Narciarskiej prowadzącej w Karpaczu szkolenia dla osób niepełnosprawnych z zakresu narciarstwa alpejskiego oraz przygotowania Jarosława Roli i pozostałych członków kadry narodowej do startu na paraolimpiadzie Vancouver 2010.

Firma udzieliła bardzo znaczącego rabatu na zakup samochodu Mercedes Viano przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Przekazanie samochodu nastąpiło 10 czerwca w Jeleniej Górze. Kluczyki do auta przekazali Piotr Chmielewski z centrali Mercedes-Benz w Warszawie i dyrektor jeleniogórskiego salonu, Zbigniew Martynowicz. Zaangażowanie w sport paraolimpijski tak poważnych firm i instytucji jakimi są Mercedes-Benz, Energia Pro i fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, świadczy o zmianie podejścia sponsorów do sportu osób niepełnosprawnych, który jest coraz poważniej traktowany na arenie międzynarodowej i polskiej. Samochód z pewnością doskonale spełni powierzone mu zadania czyli przewóz niepełnosprawnych sportowców w trakcie szkoleń, treningów i zawodów.

Pragniemy przypomnieć że najbliższy sezon będzie bardzo istotnym sprawdzianem dotychczas nabytych umiejętności naszych Paraolimpijczyków gdyż czeka ich start na Paraolimpiadzie Vancouver 2010 która jest najwyższej rangi wydarzeniem w sporcie niepełnosprawnych. Poza paraolimpijskim występem , naszych zawodników czeka seria startów w Pucharze Europy, Pucharze Świata, Mistrzostwach Polski i innych zawodach narciarstwa alpejskiego.

Dodaj komentarz