Konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych

W dniach 15 – 17 czerwca 2009 r. odbyła się w Świeradowie Zdroju Konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych pod nazwą: PIĘKNA POLSKA ZIMA – promocja ośrodków narciarskich w Polsce.

Polskie Stacje Narciarskie to Stowarzyszenie, które między innymi prowadzi i wspiera działania na rzecz rozwoju stacji narciarskich i turystycznych oraz reprezentuje interesy tej branży wobec władz, urzędów i innych organizacji. Organizacja ta w 2009 roku zrzesza 40 ośrodków. W obecnej chwili stacje rozwijają się dynamicznie, powstało wiele nowych ośrodków. Często z dala od terenów górskich – narciarstwo zjazdowe staje się popularne w centrum Polski i na północy. Nowoczesna infrastruktura, sztuczne naśnieżanie, oświetlone stoki – dobrze przygotowane stoki przyciągają miłośników narciarstwa, w wielu przypadkach nie myślą oni nawet o kosztownych wyjazdach w Alpy, bo rodzime ośrodki przedstawiają coraz atrakcyjniejszą ofertę. Na konferencji spotkali się właściciele stacji narciarskich i firmy produkujące niezbędne materiały i urządzenia. Odbyły się targi, prezentacje, wykłady i dyskusje.

Gościem honorowym Konferencji była Pani Katarzyna Sobierajska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
Omawiano tutaj wiele spraw związanych z bezpieczeństwem na stokach narciarskich, aspektów prawnych w tym temacie, promocją ośrodków narciarskich… Odbyły się prezentacje firm i stacji narciarskich – Świeradowa, Zieleńca i Łysej Góry w Górach Kaczawskich (ta ostatnia przedstawiona w postaci filmu o Szkole narciarskiej Aesculap i jej bazy sportowej jako całości)… Goście mieli okazję przejechać się koleją gondolową a także zobaczyć pokaz ewakuacji – ćwiczenia – wystąpiła Grupa Karkonoska GOPR.
Atrakcją imprezy było grilowanie w restauracji SMAK BACY i program artystyczny w wykonaniu zespołu Smolniczaniki i The Classic Band. Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej z tej konferencji (w załączeniu – program TV).

Michał Rażniewski

Dodaj komentarz