Moda, organy i arie pod Śnieżką

W czwartek w Karpaczu zaczyna się EVMA Munich (Europejska Akademia Głosu i Muzyki) i European Music & Voice Festival. Zaplanowano sześć wyjątkowych koncertów, które odbywać się będą w niezwykłych miejscach.

Festiwal zacznie się w czwartek o godz. 20 w świątyni Wang koncertem pt. „Mistrzowie muzyki klasycznej”. Arie zaśpiewają: Janusz Niziołek – basso profondo z Monachium oraz soliści, którym będzie akompaniował na organach Marcin Grabosz z Wrocławia.
Na szczególną uwagę zasługuje gościnny koncert festiwalowy w pałacu Łomnica w sobotę o godz. 17.30, po którym dr Mario-Max Prince Schaumburg-Lippe zaprezentuje – po raz pierwszy w krajach Europy Wschodniej – pokaz swojej kolekcji mody.

23 sierpnia (niedziela) w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP o godz. 18 odbędzie się koncert muzyki sakralnej. Na wszystkie muzyczne spotkania wstęp jest bezpłatny.
Równolegle od środy trwać będzie XI Międzynarodowy Wokalny Kurs Mistrzowski EVMA, prowadzony przez Janusza Niziołka, docenta Akademii Muzycznej w Kassel (Niemcy).
EVMA Munich to przedsięwzięcie, którego główną ideą jest kształcenie wokalistów i doskonalenie ich warsztatu.

Alina Gierak – POLSKA Gazeta Wrocławska

Dodaj komentarz