Moda w Karkonoszach

Nietypowy pokaz mody zapowiada się 22 sierpnia w pałacu w Łomnicy. Swoją kolekcję ekskluzywnej odzieży zaprezentuje Mario-Max Prince Schaumburg-Lippedar, który jest bliskim kuzynem Małgorzaty II, królowej Danii.

Łomnica pałac

Będzie to jego debiut w krajach Europy Wschodniej. Stroje prezentowane przez Improve Team z Austrii będą oficjalnie przedstawione mediom amerykańskim w Nowym Jorku jako „Linia mody 2010”. Przed pokazem, o godz. 17.30, zaplanowano w Łomnicy koncert muzyki klasycznej. Zagrają uczestnicy EVMA Munich i European Music & Voice Festival, który odbywa się w Karpaczu. Gościem specjalnym koncertu oraz pokazu mody będzie Mary Murphy, dziewięciokrotna mistrzyni USA w tańcach klasycznych, choreograf i gwiazda amerykańskiej telewizji, jurorka programu FOX – reality show „So You Think You Can Dance”.

Już dzisiaj na inaugurację festiwalu zaplanowano koncert „Mistrzowie muzyki klasycznej”. Piękne arie operowe będzie można usłyszeć w świątyni Wang o godz 20. Gwiazdą wieczoru jest Janusz Niziołek, słynny baryton. Razem z nim wystąpią soliści z EVMA. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Festiwal jest jedynym takim przedsięwzięciem w Europie. Swoją wyjątkowość zawdzięcza niepowtarzalnej atmosferze. Jego celem jest kształcenie młodych talentów.

Justyna Bryndza – POLSKA Gazeta Wrocławska

Dodaj komentarz