Na Szrenicy pojeździsz

Już w grudniu ruszy nowy wyciąg krzesełkowy na SkiArena Szrenica. Prace budowlane przy stawianiu sześcioosobowej „kanapy” na Świąteczny Kamień posuwają się niemal zgodnie z terminami. Trwa mocowanie ostatnich podpór nowej kolei linowej.

Nowy wyciąg będzie najdłuższym tego typu w Polsce. Narciarze 2500 km pokonają w zaledwie osiem i pół minuty. Dolna stacja wyciągu powstaje tuż obok istniejącej I sekcji wyciągu na Szrenicę. Górna stacja zlokalizowana jest nieopodal Świątecznego Kamienia, powyżej rozwidlenia nartostrad Lolobrygida i Śnieżynka. W ciągu godziny na górę wyjedzie prawie 2 tysiące osób. To oznacza podwojenie dotychczasowej przepustowości. Wyciąg nie będzie uzbrojony w plastikowe osłony. Ma to związek z wiejącymi u nas silnymi wiatrami. Takie osłonny, zwłaszcza gdy są otwarte, działają jak żagiel, co mogłoby doprowadzić do zatrzymywania wyciągu. Tymczasem chodzi o to, aby pracował on nawet, gdy wiatr uniemożliwia wjazd istniejącym krzesełkiem na Szrenicę.

Na nowy sezon zimowy 2010/2011 przebudowane zostaną nartostrady. Lolobrygida, Śnieżynka i FIS zostaną poszerzone. Część prac już wykonano. Widać np. nowy łącznik między nartostradą Śnieżynka i Puchatek. Poszerzono już także dolną część trasy FIS, której nie używano od lat. Na Hali Szrenickiej, w miejscu starego basenu, powstaje zbiornik. Jest on niezbędny dla zapewnienia wody do armatek. Dośnieżanie będzie prowadzone na całej długości nartostrad, Hali Szrenickiej oraz tzw. „dojazdówkach”. W nadchodzącym sezonie śnieg z armatek będzie na trasach Lolobrygida, Śnieżynka, Puchatek i FIS. W kolejnym sezonie dośnieżone zostaną kolejne najwyżej położone obszary SkiArena Szrenica.

Wiadomo już, że budowa wyciągu nie wpłynie na ceny biletów, które podniesione zostaną o inflację oraz wyższy VAT, jaki obowiązywać będzie od stycznia 2011. Ceny są bardzo konkurencyjne nie tylko w stosunku do polskich ośrodków, ale również czeskich.

Nowy wyciąg daje nowe możliwości uprawiania narciarstwa zjazdowego na szrenickich trasach. Szklarska Poręba chce zapewnić swoim gościom warunki do uprawiania narciarstwa na najwyższym europejskim poziomie.

Dodaj komentarz