Nowy cennik biletów na Szrenicę

Karkonosz Ekspress – tak nazywa się nowy wyciąg budowany na Szrenicy. Znany jest już cennik biletów na SkiArena Szrenica, który będzie bardzo konkurencyjny. Jest też nowa panorama ośrodka narciarskiego.

Budowa wyciągu, jak informuje spółka Sudety Lift, postępuje zgodnie z planem. Wykonany jest już budynek stacji górnej, postawione wszystkie podpory. Kontynuowana jest budowa dolnej stacji wraz z garażem na krzesełka. Porządkowany jest też teren, a nawet wysiana została specjalna mieszkanka traw, które mają jeszcze tej jesieni wyrosnąć na „przeoranym” terenie. Wyciąg ma być uruchomiony w grudniu. Jednak oficjalne jego otwarcie nastąpi w styczniu. Towarzyszyć mu będzie impreza rozrywkowo-rekreacyjna.

Nowy wyciąg, nazwany został „Karkonosz Ekspress” od imienia Ducha Gór i faktycznie jest bardzo szybki. Najdłuższą w Polsce, bo liczącą 2,5 km trasę kolejki linowej, narciarze na sześcioosobowych krzesełkach będą pokonywać w zaledwie 8 i pół minuty. To czterokrotnie krócej niż dotychczasowy wjazd na Szrenicę.

Co ważne, nowa inwestycja nie spowoduje znaczącej podwyżki cen.Całodniowy karnet w sezonie 2010/2011 będzie zaledwie o 3 złote droży i kosztować ma 79 złotych.Ceny karnetów na Szrenicy są bardzo konkurencyjne i między bajki można wsadzić opowieści o tańszych ośrodkach narciarskich w Czechach. Dla porównania w Harrachovie i Rokietnicach nad Izerą całodniowy bilet po sezonie kosztuje 81 złotych, a w szczycie sezonu 93 złote (wg kursu średniego NBP 1 CZK = 0,159 zł z dnia 15.10.2010), przy czym w Szklarskiej Porębie jest więcej tras zjazdowych niż w Harrachovie.

Dodaj komentarz