Nagrody Liczyrzepy 2008

W tym roku Szklarskiej Porębie przypadają aż 4 nagrody przyznawane w siedmiu kategoriach i można śmiało mówić o sukcesie całego miasta.

  • Stowarzyszenie Biegu Piastów statuetkę otrzymało za najskuteczniejszą promocję zagraniczną. Chodzi o przystąpienie Biegu Piastów do Worldloppet. Tej jesieni członkowie tego tej międzynarodowej federacji zrzeszającej 15 największy na świecie biegów długodystansowych, otrzymali informacje o imprezie rozgrywanej w Szklarskiej Porębie. – Ta informacja dotarła do około miliona biegaczy na całym świecie – z dumą podkreśla Julian Gozdowski prezes Biegu Piastów.
  • AuRun okazał się w tym roku hitem. Doskonale promował miasto, atrakcje turystyczne oraz sam w sobie był produktem. Pomysł Bractwa Walońskiego był po prostu strzałem w dziesiątkę. W zabawie wzięły udział setki turystów przebywających latem w Szklarskiej Porębie, którzy zwiedzali najpiękniejsze i najciekawsze zakątki miasta. Sam pieniądz (AuRun) też okazał się świetną pamiątką.
  • Statuetkę Liczyrzepy otrzyma też Henryk Łubkowski twórca i gospodarz Leśnej Huty. Ciężka praca i podtrzymywanie szklarskich tradycji dały efekty. Leśna Huta stała się miejscem wizyt setek turystów.
  • Nagrodę w kategorii najlepszy obiekt hotelarski otrzyma w tym roku Szrenicowy Dwór. Obiekt po zmianie właściciela zaczął coraz lepiej funkcjonować, oferując dzisiaj pobyty na bardzo wysokim poziomie.

www.szklarskaporeba.pl

Dodaj komentarz