Plac przy ulicy Jasnej

Czy tuż obok placu Ratuszowego w Jeleniej Górze powstanie nowoczesna galeria handlowa? Wszystko w rękach jeleniogórskich radnych, którzy dzisiaj uchwalają plan zagospodarowania przestrzennego m.in. dla tego terenu.

Chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia Jeleniej Góry. W tym mieści się m.in. wspomniany plac przy ul. Jasnej, oraz plac przy parkingu wielopoziomowym na ul. Pijarskiej, a także słynny już teren po byłym targowisku na Kilińskiego.

Budową nowoczesnej galerii handlowej przy ul. Jasnej zainteresowana jest spółka Rank Muller. Na 6,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni ma powstać kilkadziesiąt sklepów, restauracji.

Sęk w tym, że dla inwestorów lepiej byłoby, aby plan nie został uchwalony. W projekcie planu jest bowiem zapis uniemożliwiający budowę takich obiektów. Chodzi nie tylko o ul. Jasną, ale i o plac obok parkingu wielopoziomowego. Przyjęcie planu oznaczałoby, że obie te inwestycje zostaną zablokowane. Jeśli dokument nie będzie obowiązywał, inwestorzy będą mieli o wiele łatwiejszą drogę do rozpoczęcia prac.

Inaczej sytuacja wygląda w sprawie placu przy ul. Kilińskiego. Został on wyłączony z projektu planu. Inwestor otrzymał już zresztą pozwolenie na budowę i lada dzień ono uprawomocni się.

Radni plan Śródmieścia uchwalili w ubiegłym roku, jednak nadzór prawny wojewody unieważnił tę uchwałę. Dzisiaj będzie drugie podejście. Z jakim skutkiem? Przekonamy się wkrótce. Sesja rozpoczyna się o godz. 12.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz