Narty biegowe

Korzystając z pięknej aury tegorocznej zimy, która nie szczędzi nam śniegu i mrozu, grupa uczniów z UKS Karpacz co tydzień spotyka się na nartach biegowych. Dobrze wiemy, że przebywanie na świeżym powietrzu jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego. W każdą sobotę spotykamy się na polanie w Górnym Karpaczu.

Trasa biegowa, która posiada homologację FIS- u ma długość 2 i pół kilometra. Nie można ocenić natomiast piękna widoków podczas spacerów na nartach. Razem z uczniami przychodzą rodzice, sami próbując stawiać pierwsze kroki na nartach. I tym samym pozyskujemy kolejnych zapaleńców aktywnego wypoczynku w rodzinnym gronie. Obecnie jest nas około 30 uczniów. Dołączając rodziców i znajomych zbierze się pokaźna gromadka. Zachęcamy do nowego sposobu poznawania gór i sposobu wypoczynku. Tym bardziej, że bieganie na nartach nie wymaga od razu wysokiej kondycji fizycznej. Ten sport to sport dla każdego. Zarówno w zakresie rekreacyjnym jak i wysiłkowym przyniesie każdemu wiele radości i zdrowego zmęczenia w przepięknej scenerii karkonoskich widoków. W tą sobotę znów o 9.00 spotykamy się na szlaku.

Małgorzata Marciniak

Jedna odpowiedź do “Narty biegowe”

  1. zgadzam się, polecam tę trasę nie tylko narciarzom biegowym, jak rownież wszystkim uprawiającym Nordic Walking. To wspaniała trasa z rewelacyjnymi widokami. Zapraszam na wspólne zajęcia Nordic Walking.

Dodaj komentarz