Niedziela na biegówka

Zapraszamy serdecznie na narciarski spacer integracyjny, promujący nowo otwartą linie kolejową i przygotowane przez Stowarzyszenie „Bieg Piastów” narciarskie trasy biegowe prowadzące do Osiedla Huty i Białej Doliny. Zapraszamy wszystkich posiadaczy nowszych i starszych {np. trzybolcowych} nart biegowych, ubieramy się ciepło i dowolnie. Program imprezy przewiduje zróżnicowane umiejętności narciarskie i kondycyjne.

Organizatorzy „Niedziel na biegówkach” dążą do zintegrowania mieszkańców Szklarskiej Poręby, a w szczególności mieszkańców „dzielnic” Biała Dolina i Oś. Huty, poprzez propagowanie zdrowej formy aktywności ruchowej jaką jest amatorskie narciarstwo biegowe.

Trasa spaceru narciarskiego

Grupa typowo rekreacyjna wysiada z pociągu w Jakuszycach i trasą prowadzącą przez Polanę Maliszewskiego, Kamień Waloński i drogą przez Czerwony Potok, spaceruje z przewodnikiem do “Chatki Robaczka” na Białej Dolinie. Długość trasy – około 7 km.

Grupa sportowa wysiada z pociągu na dworcu w Harrachovie-Mytiny i biegnie trasą narciarską na Dział Izerski,Polanę Jakuszycką ,Polanę Maliszewskiego,Kamień Waloński i dalej drogą przez Czerwony Potok do “Chatki Robaczka” na Białej Dolinie. Długość trasy – około 15 km

Program imprezy

  • 8:00 – Spotykamy się na głównym dworcu kolejowym Szklarska Poręba – Informacja ogólna i wstępny podział grup z przedstawieniem osoby prowadzącej.
  • 8:19 – Odjazd pociągiem do Jakuszyc i Harrachova – Mytiny
  • 8:22 – Odjazd pociągu z dworca Szklarska Poręba Huta. ( Wsiadają uczestnicy spaceru narciarskiego mieszkający na Oś.Huty i okolic hotelu „Bornit”).
  • 8:32 – W Jakuszycach wysiada z pociągu grupa rekreacyjna i z przewodnikiem rozpoczyna spacer w kierunku Białej Doliny do „Chatki Robaczka”.
  • 8:46 – W Harrachov-Mytiny wysiada z pociągu grupa sportowa i ustaloną trasą biegnie przez Polanę Jakuszycką w kierunku na Białą Dolinę do „Chatki Robaczka”.
  • Około godz .10:00 do 12:00 – spotkanie integracyjne przy herbacie w gościnnej „Chatce Robaczka”

Towarzyskie bieganie odbywać się będzie praktycznie we każda niedzielę począwszy od połowy stycznia. (Zbiórka godz.8:00 – główny dworzec kolejowy Szklarska Poręba)

Dodaj komentarz