Nowe atrakcje na gondoli

W Świeradowie – Zdroju powstał pierwszy w regionie stok dla snowboardzistów.
Mamy świetną wiadomość dla jeżdżących na deskach snowboardowych i nartach freestylowych. W Górach Izerskich powstał pierwszy w regionie snowpark. Tym samym Kolej Gondolowa w Świeradowie Zdroju staje się konkurencyjna dla innych turystycznych kurortów górskich, takich jak Karpacz, czy Szklarska Poręba.

– Zamontowaliśmy osiem urządzeń do zjeżdżania i skakania – mówi Ryszard Brzozowski, wiceprezes zarządu Kolei Gondolowej w Świeradowie Zdroju.

Na terenie snowparku są dwie skocznie, jedna o długości ośmiu, a druga czterech metrów. Jest też box street owy oraz inne platformy, na których można poszaleć. Specjalnie dla snowboardzistów zainstalowano wyciąg o długości 170 metrów. – Na pewno wybiorę się do snowparku. To naprawdę super, że nie trzeba będzie jechać do Zieleńca – zachwala 17-latek Jakub Skorzeniec z Jeleniej Góry. Zimą każdy weekend licealista spędza uprawiając zimowe sporty. Jeździ na snowboardzie i nartach.

W Świeradowie – Zdroju na 2,5 kilometrowej nartostradzie, która jest naśnieżana przez 20 armatek, panują bardzo dobre warunki. Stok jest oświetlany przez prawie 140 lamp i z powodzeniem organizowane są zjazdy nocne. Jest to jedna z trzech najdłuższych i najlepiej oświetlonych nartostrad w Polsce.

W budynku stacji dolnej kolei gondolowej posilimy się w restauracji , która oferuje specjały kuchni staropolskiej i tradycyjnej. Na dole jest też wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i szkoła narciarska. Wypożyczenie kompletu – nart, butów i kijków na cały dzień to wydatek 50 zł. Godzina nauki z profesjonalnym instruktorem kosztuje 70 zł. Najlepiej na naukę umawiać się dzień wcześniej.

Ile zapłacimy za zjazdy

Snowpark

  • Bilet całodzienny (bez jazdy wieczornej) w godz. od 9 do 16 – 30 zł
  • Bilet przedpołudniowy w godz. od 9 do 12.30 – 20 zł
  • Bilet popołudniowy w godz. od 12.30 do 16. – 20 zł
  • Bilet na jazdę wieczorną w godz. od 18 do 21 – 20 zł
  • Bilet całosezonowy – 300 zł

Kolej gondolowa

  • Karnet od godz. 9 do 16 – 95 zł normalny, 75 zł ulgowy
  • Karnet przedpołudniowy od godz. 9 do 12.30 – 70 zł, 60 zł
  • Karnet popołudniowy od godz. 12 do 16 – 65 zł, 60 zł
  • Karnet wieczorny od godz. 18 do 22 – 65 zł

Polska Gazeta Wrocławska Katarzyna Wilk

Dodaj komentarz