Otwarcie aquaparku w Karpaczu

Aquapark, który został otwarty w piątek w Karpaczu, będzie kolejną wodną atrakcją w naszym regionie.
Początek wakacji mamy deszczowy, ale to tylko powinno sprzyjać wypadom do aquaparków. Mamy ich już w regionie kilka. Najnowszy otwarto właśnie przy hotelu Sandra w Karpaczu.
Karpacz Aquapark

Dzieci stąd szybko nie wyjdą. W ciepłym baseniku mogą bawić się z wielkimi drewnianymi krokodylami i słoniami tryskającymi wodą, skakać z mostków do basenu albo odpoczywać na piaskowych wysepkach.
– Tu jest cudownie. Córki siedzą w wodzie już godzinę – cieszyła się Iwona Franas z Jeleniej Góry, która przyjechała specjalnie do Karpacza na otwarcie basenów.
Jest ich siedem. Pływacki mierzy 25 metrów. Jednak większość ludzi wybiera basen z falą, solankowy lub ten z gorącą wodą. Nie brakuje śmiałków wystawiających się pod zimny wodospad. Kto zechce dodatkowej porcji adrenaliny, może skorzystać ze zjeżdżalni turbo lub „wirującego bąka”.

– Długo czekaliśmy na taki obiekt – przyznaje Bogdan Malinowski, burmistrz Karpacza. – Dzięki temu w Karkonosze przyjadą turyści, którzy chcą nie tylko chodzić po górach, oraz rodziny z małymi dziećmi.
Janusz Zalewski zainwestował pod Śnieżką 60 mln zł. Powstał hotel na 500 miejsc i kompleks krytych basenów oraz spa. Korzystać z nich może każdy. Godzina w aquaparku kosztuje 25 zł.
W pierwszym w regionie aquaparku w Polkowicach dorosły płaci 11,40 zł za godzinę, a dzieci i młodzież 9 zł. Można tam także kąpać się w basenach odkrytych. Za bilet normalny zapłacimy 8 zł, a za ulgowy – 4 zł.

W sobotę rusza odkryty basen w wałbrzyskiej dzielnicy Rusinów. Będzie czynny do końca sierpnia. Dzieci do lat trzech mają wstęp darmowy, bilet ulgowy – 2,5 zł, normalny – 5 zł.

Młodzi głogowianie mogą korzystać z kompleksu basenów odkrytych Chrobry przy ul. Rudnowskiej. Kąpielisko czynne jest codziennie od godz. 13 do 20, a w weekendy od godz. 9 do 21. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł, a od godz. 17 do 20 – normalny 5 zł, a ulgowy – 3 zł.

W Strzegomiu już od dwóch tygodni można kapać się w basenach z podgrzewaną wodą. Obiekt wybudowano za ponad 10 mln. zł i jest to najnowocześniejszy odkryty basen na Dolnym Śląsku. Są tu gejzery, zjeżdżalnie oraz wodny plac zabaw. Bilet całodzienny dla dzieci kosztuje 3 zł, dla dorosłych – 6 zł. Karnet na cały miesiąc kosztuje 60 zł dla dzieci i 120 dla osoby dorosłej.

Od poniedziałku czynny będzie odkryty basen w Jeleniej Górze przy ul. Sudeckiej. Wstęp kosztuje 7,5 zł, zaś bilet ulgowy – 3,5 zł.

www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz