Pałac Wojanów, maraton i piknik 23 maja

Podjeleniogórskie pałace oferują poza działalnością kulinarno-hotelową, także wystawy i wieczory muzyczne. Koncerty odbywają się w odnowionych wnętrzach, a w sezonie letnim – na tarasach i w zabytkowych parkach. Do grupy obiektów oferujących koncerty w odrestaurowanych wnętrzach, dołączył ostatnio również Dwór Czarne Fundacji Kultury Ekologicznej w Jeleniej Górze.

W trosce o promocję regionu oraz popularność własnej oferty dla turystów – w przywróconych do dawnej świetności wnętrzach, na tarasach pałacowych i w parkach – organizowane są romantyczne koncerty, w wykonaniu zespołów kameralnych i wokalistów, jak też różne imprezy. Odbywają się one systematycznie: w pałacach w Łomnicy, Staniszowie i w pałacu Paulinum w Jeleniej Górze.

Wszędzie oprócz nastrojowej muzyki przygotowywane są w pałacowych kuchniach, zarówno wykwintne, jak popularne, dania regionalne, a w salach obiektów eksponowane wystawy, mające na celu popularyzację kultury i historii regionu oraz jego artystów.

PAŁAC WOJANÓW

Wojanów - front

23 maja od godz. 15. do 22. – I DOLNOŚLĄSKI MARATON AEROBICU połączony z PIKNIKIEM RODZINNYM. W programie pikniku rodzinnego:

 • atrakcje (dla dzieci plac zabaw, jazda konna, zabawki dmuchane)
 • oraz bezpłatne konsultacje z kosmetyczką i potrawy z grilla
 • dyskoteka na świeżym powietrzu

PAŁAC PAULINUM

Pałac Paulinum z lotu ptaka

w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej poleca w piątki i soboty:
koncerty od godz., 19., popularnych kompozycji muzyki, lekkiej, łatwej i przyjemnej w kameralnym wykonaniu NATALII NESTEROWEJ- piano.
Przy ładnej pogodzie koncerty odbywają się one na pałacowym tarasie.

W pałacu prezentowana jest ponadto wystawa: „Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej- obiekty zabytkowe na terenie parku” – autorstwa Krzysztofa Korzenia.
Pałac został laureatem w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków – Zabytek zadbany A.D. 2007.

Inne najbliższe wydarzenia:

 • 31 maja o godz. 17. – Koncert WOJCIECHA SUCHONIA, mistrza świata w grze na pile muzycznej.

PAŁAC STANISZÓW

Pałac w Staniszowie

Pałac systematycznie zaprasza na wieczory koncertowe w okresie letnim w angielskim parku krajobrazowym, a ponadto w komnatach pałacowych. Galeria sztuki prezentuje natomiast malarstwo, grafikę, rzeźby i ceramikę uznanych artystów regionu jeleniogórskiego.

Terminy koncertów:

 • 31 maja godz. 19. – Koncert plenerowy „Piknik majowy w pałacowym parku” z ORKIESTRĄ DĘTĄ FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ.
 • 21 czerwca godz. 19. – Koncert pt. „Noc Świętojańska – Muzyka Gór” – wykonawcy: WAŁASI I LASONIOWIE. Koncertują od przeszło dwóch lat, łącząc tradycje muzyki klasycznej z ludową.

PAŁAC ŁOMNICA

Łomnica pałac

Od kilku lat oferuje wystawy i koncerty, którym patronuje Stowarzyszenie Pielęgnacji Kultury i Sztuki Śląskiej. Muzyka klasyczna i romantyczna rozbrzmiewa w kompleksach parkowych i salach pałacowych – w sezonie: w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
Stała ekspozycja wystawowa „Historia folwarków i ich właścicieli w Kotlinie Jeleniogórskiej” oraz: „Dolina zamków i ogrodów: Kotlina Jeleniogórska, wspólne dziedzictwo”.
NA TYŁACH DWORU, wystawa z historii folwarków i ich właścicieli w Kotlinie Jeleniogórskiej, prezentacja pierwszej części oraz otwarcie części drugiej z przedstawieniem dworów pańskich w Kotlinie Jeleniogórskiej w muzealnym spichlerzu.

Muzyka w parku: cykliczne koncerty w pałacowym parku od maja do września w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach popołudniowych, a w razie gorszej pogody – w dużym pałacu:

 • 2 maja 2009 godz. 16.
 • 6 czerwca godz. 17.
 • 4 lipca godz. 17.
 • 1 sierpnia godz. 17.
 • 5 września godz. 17.

oprócz tego:

 • 20 czerwca o godz. 17. w Sali Ogrodowej – Koncert, w ramach 32. Śląskiego Muzycznego Festynu

www.nj24.pl

Dodaj komentarz