Pamiątkowa księga

Kto chce, aby pamiętano o nim wieki, nie może przegapić tej okazji. W piątek w ratuszu zostanie wystawiona pamiątkowa księga. Każdy mieszkaniec będzie mógł się do niej wpisać. Księga trafi do skrzyni pamięci, która we wtorek (2 września) zostanie zakopana na sto lat przy ratuszu. Uroczystość odbędzie się przy okazji odsłonięcia posągu jelenia i tablicy pamiątkowej, z nazwami Jeleniej Góry i jej miast partnerskich.

– W skrzyni znajdą się pamiątki związane z 900-leciem Jeleniej Góry, ciekawostki związane z miastem. Znajdzie się w niej miejsce na księgę pamiątkową – informuje Katarzyna Młodawska, naczelnik Wydziału Promocji i Polityki Informacyjnej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Dlatego zachęcamy mieszkańców do wpisywania się do niej.

Księga będzie wystawiona już w holu ratusza od piątku (29 sierpnia) do poniedziałku do godz. 16. Będzie można wpisywać się także w sobotę i w niedzielę.

– Oprócz samego wpisu, można też wkleić swoje rodzinne zdjęcie. Na miejscu będą nożyczki i klej – mówi Katarzyna Młodawska.

Wpisy przetrwają cały wiek, gdyż skrzynia zostanie otwarta za sto lat, czyli dokładnie na tysiąclecie powstania Jeleniej Góry. Miejmy nadzieję, że w ten sposób sprawimy niezłą frajdę naszym potomkom.

www.nowiny.jgora.pl

Dodaj komentarz