Piątkowe koncerty w JCK

Jeleniogórskie Centrum Kultury, oferuje jak zwykle – cały wachlarz różnych zajęć i imprez, w tym cotygodniowe projekcje wartościowych i nagrodzonych filmów w ramach DKFu, a ponadto wystawy w obu obiektach oraz atrakcyjne koncerty. Najbliższe JCK poleca 13 i 18 lutego.

Imprezy w lutym:

 • 1 luty (niedziela) godz. 19. – spektakl pt. WOYZECK wg Georga Buchnera w wykonaniu Teatru Odnalezionego, w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 (wstęp wolny).
  Reżyseria i scenografia Łukasz Duda. Obsada: Eryk Malepszak, Emilia Bil, Dominika Krop, Andrzej Marchowski, Renata Marchowska, Kamila Gąsiorowska, Dominika Gwizdalska.
  Dramat skrzywdzonego człowieka, odartego z godności i wiary stał się zalążkiem atawistycznego świata popkultury i inspiracją do realizacji spektaklu, będącego swoistym eksperymentem scenicznym…
 • 7 luty godz. 16. – otwarcie wystawy Z PRACOWNI w galerii „Pod Brązowym Jeleniem” – prezentacja prac uczestników pracowni rysunku i malarstwa dla dorosłych JCK, prowadzonej przez art. plastyka Emanuelę Czujowską.
  W pracowni plastycznej dorosłego człowieka odbywają się zajęcia dla dorosłych, pragnących realizować siebie i marzenia artystyczne.
  Odbywa się tu nauka podstaw rysunku i malarstwa w tematach: martwa natura, postać, portret oraz wykonywanie prac w plenerze. W zależności od zainteresowań uczestników, tematy są poszerzone o techniki graficzne (drzeworyt, linoryt) i ćwiczenia z abstrakcji. Techniki i tematy realizowane będą w trybie indywidualnym.
  Pracownię prowadzi Manuela Czujowska – absolwentka Hochschule fur Grafik und Buchkunst w Lipsku. Członek „Grupy Artystycznej Kopaniec”. Zajmuje się malarstwem na różnorodnych materiałach i technikami własnymi. Jest ilustratorem, projektantem grafiki użytkowej, artystycznej i dekoratorem wnętrz.
 • 13 lutego godz. 18. – koncert z cyklu „Gitara w Centrum” z udziałem MARKA DŁUGOSZA w Klubie „Kwadrat” przy ul. Bankowej 28/30.
  Marek Długosz, wrocławianin, absolwent uczelni muzycznej w Wiedniu, jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych w Gdańsku, Viarregio (Włochy) oraz w Stafford (Anglia). Koncertuje, jako solista i kameralista, wykonując klasyczny repertuar gitarowy, w tym flamenco oraz utwory o zabarwieniu jazzowym. Dotąd nagrał 3 płyty CD.
 • 13 lutego godz. 17. – LIGA ROCKA, czyli czesko-polskie spotkania młodych muzyków w sali koncertowej „NOVA” JCK przy ul.. 1 Maja 60 w Jeleniej Górze.
  LIGA ROCKA, znana nie tylko na Dolnym Śląsku odbywa się w Jeleniej Górze już od 14 lat. W jej ramach polsko-czeskie spotkania młodych muzyków, stały się imprezą ogólnopolską w ramach projektu „Przekraczamy Granice”, współfinansowanego ze środków EFRR za pośrednictwem Euroregionu Nysa.
  Spośród nadesłanych przez zespoły zgłoszeń organizatorzy wyłonili 35 najciekawszych zespołów rockowych z różnych miejsc Polski oraz z Czech, które będą walczyć o wejście do głównego czerwcowego finału 2009. Koncerty eliminacyjne, odbywające się na przestrzeni siedmiu miesięcy wyłonią w sumie 7 zespołów, które wejdą do owego finału.
  Impreza odbywa się pod patronatem magazynu „GITARZYSTA”, Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia Wrocław oraz wielu portali muzycznych – daje szansę młodym, zdolnym muzykom, liczącym na odkrycie. Od tego szerokiego debiutu zależy, bowiem ich przyszłość.
  Szansę na zaistnienie na estradach daje im LIGA ROCKA, impreza prezentująca nowe, ciekawe brzmienia muzyki rockowej w różnych jej odcieniach.
  Tym razem 13 lutego młodzi fani punk rocka, muzyki alternatywnej, death metalu, cross -over, będą mogli zobaczyć i posłuchać podczas koncertu eliminacyjnego następnych zespołów, wystąpią: ZAJĘTE (punk rock), INSULT (rock metal), HEAP OF ASHES / core/ nu metal/, THE SIX POUNDER / alternative/metal/ western – swing/, BROKEN REED / reggae/ rock/, ZABEAT / rock/ Czechy/
 • 18 luty godz. 19. – Jazz do kwadratu: GRAŻYNA AUGUŚCIK GROUP + gość specjalny KURT ROSENWINKEL: TRIBUTE w sali widowiskowej JCK.
  Grażyna Auguścik – wokal, Kurt Rosenwinkel – gitara, Jarek Bester – akordeon, atthew Scott Ulery – kontrabas, Jon Deitemyer – perkusja.
  W programie muzyka i piosenki Andrzeja Kurylewicza wybitnego kompozytora, pianisty, trębacza, puzonisty i dyrygenta. Ponadto utwory Nicka Drake’a, również nieżyjącego brytyjskiego wokalisty, gitarzysty i także autora piosenek.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz