Podsumowanie działań GK GOPR w listopadzie

Grupa Karkonoska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w comiesięcznej relacji ze swojej działalności opisuje szczegółowo wszystkie zdarzenia jakie miały miejsce. Brak akcji ratunkowych w danym okresie nie oznacza braku aktywności tej grupy.

Spotkania

 • 3.11.07. – zebranie sekcji Świeradów Zdrój – podsumowano udział ratowników .w codziennej działalności grupy, omawiano przygotowania do sezonu zimowego dla zwiększającego się ruchu turystycznego, wobec nowo-wybudowanej kolei gondolowej na Stóg Izerski i nartostrady o dł. 2500m.
 • 5.11.07. – odbyło się zebranie pracowników na którym podsumowano realizację zadań w mienionym m-cu, omawiano realizacje zakupu sprzętu ratowniczego oraz przygotowanie się do sezonu zimowego.
 • 5.11.07. – kol. P. Lucerski dla młodzieży w szkole podstawowej nr. 11 w Jel. Górze przeprowadził pogadankę o bezpieczeństwie w górach oraz zaprezentował sprzęt ratowniczy.
 • 8.11.07. – odbyło się zebranie Zarządu GK GOPR – omawiano przygotowania do sezonu zimowego, możliwość korzystania ze śmigłowca wojskowego “Sokół” do celów ratowniczych w okresie sezonu zimowego, podsumowano test sprawnościowy ratowników oraz zaproponowano opracowanie programu oceny działalności ratownika z zamieszczeniem na stronie internetowej tylko dla ratowników.W wyniku przeprowadzonych rozmów z 7 dywizjonem kawalerii powietrznej WP będzie jeszcze drugi śmigłowiec do szkoleń w których będą uczestniczyć służby mundurowe jak i nasi ratownicy.
 • 10.11.07. – Dzień Ratownika odbył się w schr. Strzecha Akademicka.
 • 13.11.07. – kol. P. Ćwiek, J. Kieżuń i M. Abramowicz uczestniczyli w spotkaniu z firma Jelfa SA w Warszawie dot. sponsoringu GK GOPR w akcji ” Tydzień pierwszej pomocy”, przy wykorzystaniu prezentacji i ćwiczeń praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy w szkoleniu młodzieży szkół i wyższych uczelni na terenie Jeleniej Góry.
 • 14.11.07. – kol. K. Czarnecki i M. Abramowicz byli gośćmi TV Odra – rozmawiano o działalności GK GOPR i zachowani się w górach.
 • 17.11.07. – kol. Prezes J. Czarnecki uczestniczył w obchodach Dnia Ratownika w Grupie Beskidzkiej.
 • 19.11.07. – w Stacji Centralnej na zaproszenie naczelnika GK GOPR odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli: dowódca 7 Dywizjonu Lotniczego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego ppłk P. Półtorak, Starosta Jeleniogórski J. Włodyga, dyr. KPN A. Raj, przedstawiciele szpitala i, pogotowia ratunkowego z Jel. Góry, Straż Graniczna oraz prezes GK GOPR i szef szkolenia J. Kieżuń, na którym przyjęto program współpracy w celach ratowniczych. Ustalono, że dwa śmigłowce będą stacjonować na Górze Szybowcowej od 3.12.07 do 30.03.08, jeden ze śmigłowców będzie do celów ratowniczych drugi do szkoleń. Przyjęto program szkoleń do współdziałania służb ratowniczych.
 • 20.11.07. – udział naczelnika GK GOPR w spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Lubaniu na którym powołano zespół zarządzania kryzysowego w skład którego weszły służby ratownicze. Zadaniem zespołu jest kierowanie w poszczególnych zakresach akcjami ratowniczymi.
 • 21.11.07. – w Stacji Centralnej GOPR w Jeleniej Górze odbyło sie spotkanie na którym prezes i naczelnik GK GOPR omawiał współpracę dot. zabezpieczenia trasy narciarskiej w okresie zimowym 2007/08 w Świeradowie Zdroju z reprezentującym Kolej Gondolową w Świeradowie Zdroju – E. Ptak.
 • 24.11.07. – kol. A. Marczak i M. Abramowicz uczestniczyli w obchodach 55-lecia GOPR oraz Dnia Ratownika Grupy Krynickiej, które odbyło się w Krynicy.
 • 26.11.07. – kol. J. Czarnecki, M. Abramowicz i K. Czarnecki spotkali się w KPN z dyr. A. Rajem – omawiano wspólne działania w okresie zimowym na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.
 • 27.11.07. – w Urzędzie Miasta Piechowice, odbyło się spóźnione wręczenie nagród z okazji Dnia Ratownika dla kol. rat. M. Kozińskiego i R. Cygana.
 • 28-29.11.07. – w Warszawie odbyło się spotkanie Naczelnika GOPR – J. Debickiego i Naczelników Grup Regionalnych GOPR ze sponsorom GOPR – Chevrolet Poland. Na spotkaniu dokonano wymiany obecnych i przekazanie nowych sam. Chevrolet Captiva.

Szkolenia

 • 18.11.07. – przeprowadzono czwarty i ostatni termin testu sprawnościowego dla ratowników GK GOPR, który odbył się na stadionie przy ul Grunwaldzkiej w Jel. Górze.
 • 26-30.11.07. – ratownicy GK GOPR przeprowadzili szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla młodzieży ze szkół i wyższych uczelni na terenie Jel. Góry pod hasłem” Tydzień pierwszej pomocy”. Zajęcia były prowadzone przez kol. St. Biernackiego, R. Jęceka, T. Trusewicza i R. Cygana.

Akcje ratunkowe w górach

 • Ratownicy odbyli 3 akcje ratunkowe w górach.

Dodaj komentarz