Polska pięknieje też na Dolnym Śląsku

Opactwo cystersów w Krzeszowie i narciarskie trasy biegowe w Karłowie zdobyły nominacje w konkursie „Polska pięknieje, czyli siedem cudów funduszy europejskich”.

W tym roku zgłoszono aż 137 przedsięwzięć, za które zapłaciła Unia Europejska.
Do głównych nagród w siedmiu kategoriach kapituła, której przewodniczyła Anita Noskowska-Piątkowska, kierująca Departamentem Informacji, Promocji i Szkoleń w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, wytypowała 20 projektów, w tym dwa z Dolnego Śląska.

W kategorii zabytki nominację zdobyło opactwo cystersów w Krzeszowie, a w kategorii turystyka – narciarskie trasy biegowe w Karłowie (gmina Radków).

– Zwycięzców poznamy 7 maja podczas II Forum Funduszy Europejskich w Warszawie – mówi Andrzej Szoszkiewicz, z firmy Smartlink, która na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego organizuje konkurs. – Nagrodą dla zwycięzców, ale także nominowanych przedsięwzięć, będzie promocja w kraju i za granicą. Wydamy dwujęzyczny album, będą filmy reklamowe i wystawy multimedialne. W ubiegłym roku takie wystawy można było oglądać na lotnisku Okęcie i w Brukseli.

Z promocyjnej nagrody cieszą się władze Radkowa. Mała gmina leżąca w Górach Stołowych reklamuje się w dużych aglomeracjach jak tylko może. Właśnie otworzyła gminną ambasadę we Wrocławiu przy ul. Pretficza. Teraz dzięki rządowej promocji liczy na nowych turystów i amatorów narciarstwa biegowego.

Romuald Piela – POLSKA Gazeta Wrocławska

Dodaj komentarz