Psie zaprzęgi w Jakuszycach

W Jakuszycach są zadowoleni z ostatnich opadów śniegu. Dzięki temu bez przeszkód odbędą się zawody o puchar Polski Husqvarna Tour.
Psie zaprzęgi pojawią się w najbliższy czwartek. Najlepsi maszerzy z Europy rywalizować będą do 10 stycznia. Ten wyścig jest testem sprawności i wytrzymałości dla ponad 400 psów oraz ich właścicieli.

W tym roku zaprzęgi z Polski i Europy pokonają ponad 300 km trasy. Zasadą gonitwy jest prowadzenie na całej trasie tego samego zaprzęgu psów. Osoby prowadzące zaprzęg, tzw. maszerzy, startują w dwóch kategoriach – ze względu na liczbę psów w zaprzęgu. W klasie limitowanej na zaprzęg składa się maksymalnie sześć psów, zaś w klasie nielimitowanej – od 8 do 10 psów.

Wystartują psy ras: alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski (są to rasy uznane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną FCI) oraz psy nierasowe.
Kolejna edycja Husqvarna Tour pokazuje, iż psie zaprzęgi cieszą się dużym zainteresowaniem także w Polsce. Historia tego sportu liczy już ponad 100 lat – jest to niezwykła dyscyplina, która łączy w sobie wielkie sportowe emocje oraz ujawnia doskonałą współpracę ludzi i psów.

Przy okazji zawodów Hus-qvarna zaprosiła dzieci do zaprojektowania oficjalnej maskotki wyścigów.

Prace można przesyłać jeszcze dziś na adres: mzielinska@compress.com.pl lub drogą pocztową do Biura Prasowego Husqvarna Tour na adres: Biathlon, Jakuszyce 7, 58-580 Szklarska Poręba z dopiskiem „Konkurs-maskotka”. Autor zwycięskiej pracy będzie miał okazję do przejażdżki psim zaprzęgiem i otrzyma nagrody rzeczowe.

Polska Gazeta Wrocławska

Dodaj komentarz