Rajd z PTTK

12 lipca – Wyjazd pociągiem o godz. 7.27 do Olszyny (PKP): dalej Olszyna – Biedrzychowice – Karłowice – zapora – Złoty Potok – Gryfów Śląski – do Jeleniej Góry (PKP).

Opis pieszej wędrówki: wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.27 do Olszyny (kierunek Zgorzelec), gdzie będzie czekał na turystów prowadzący wycieczkę Krzysztof Tęcza ze Zgorzelca.

Trasa długości 19 km. prowadzi wokół Jeziora Złotnickiego, sztucznego zbiornika w Przełomie Kwisy na Pogórzu Izerskim. W Olszynie warte uwagi dwa kościoły: neogotycki św. Józefa i gotycki Podwyższenia Krzyża Św., następnie szlakiem niebieskim przez Zakątek Mordu – do Biedrzychowic. W tej miejscowości: pałac barokowy, ruiny Wieży Wodecka, kościół św. Antoniego, dalej szlakiem czerwonym do Karłowic i północnym brzegiem Jeziora Złotnickiego – do zapory na rzece Kwisie. Po drugiej stronie zapory dwa tunele wykute w nadbrzeżnej skałce i dawna kamienna szubienica przerobiona na „zameczek” w czasie budowy OW Elektrowni „Turów”. W dalszej części wycieczki – szlakiem żółtym wzdłuż południowego brzegu jeziora do Gryfowa Śląskiego. Po oględnym zwiedzeniu miasteczka (Rynek, ratusz, kościół św. Jadwigi z mauzoleum Schaffgotschów). O godz. 18.27 odjazd pociągiem do Jeleniej Góry. W razie sprzyjającej pogody – przewidziana kąpiel w jeziorze…

Odbycie wycieczki daje 24 punkty do OTP i do odznaki regionalnej TDŚl.

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz