Relacja z X Rajdu Górskiego KARKONOSZE 2008

W październiku po Rudawach Janowickich oraz Polskich i Czeskich Karkonoszach wędrowali turyści z Czech, Niemiec i niemal z wszystkich województw Polski w ramach X Jubileuszowego Międzynarodowego Rajdu Górskiego Euroregionu NYSA „Karkonosze 2008”.

Rajd trwał pięć dni a brało w nim udział 387 turystów. Zakończenie imprezy miało miejsce w Karpaczu przy Bacówkach PTTK „Wilcza Poręba” gdzie odbyło się finałowe spotkanie uczestników wszystkich tras rajdowych. Odbyły się tam różne konkursy współzawodnictwa rajdowego oraz wręczono najlepszym puchary, medale, dyplomy oraz skromne nagrody promujące walory turystyczne Dolnego Śląska a szczególnie Karkonoszy.

Strudzeni wędrówką turyści byli poczęstowani ciepłym bigosem. W imprezie współzawodniczyło 40 drużyn rajdowych oraz 51 turystów indywidualnych.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna Koła PTTK z Pałacu Młodzieży z Olsztyna przed Klubem Turystycznym PTTK „Ondraszek” z Zabrza i SKKT – PTTK „Łaziki” im. Klimka Bachledy z Żar. Wysokie, bo 6 miejsce zajęła drużyna Klubu Czeskich Turystów z Krasnej Lipy, a najlepszą drużyną Dolnego Śląska została reprezentacja Osiedlowego Koła PTTK nr 35 z Lubania.

Z najdalszej miejscowości na rajd przybyli turyści z Olsztyna, a najliczniejszą reprezentacją wystawił Zespół Szkół im. Bolesława Chrobrego z Zawidowa. Najstarszym uczestnikiem imprezy był Willy Hartig z Niemiec (73 lata), a najmłodszym Wojciech Kwolek z Zawidowa (8 lat).

W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi turystami zostali kolejno Alicja Opalińska z Olsztyna, Jerzy Wiśniewski z Żar, Waldemar Hejza ze Szczecina i Barbara Domazko z Zabrza.

Więcej informacji o imprezie na stronie internetowej pod adresem: www.ptsmluban.vipserv.org/komkonc_karkonosze.htm

Dodaj komentarz