Remonty w górach

W przyszły weekend otwarty zostanie szlak zielony do wodospadu Szklarki na odcinku od „Bazy pod Ponurą Małpą” do mostu nad rzeką Kamienną – podają Nowiny Jeleniogórskie. Tej wiosny powalone drzewo spowodowało obsuniecie się skał.

„/…/ Karkonoski Park Narodowy przewiduje w najbliższych tygodniach rozpoczęcie dalszych remontów na szlakach turystycznych, na co przeznaczono w tym roku blisko półtora miliona złotych.

Poza naprawami na szlaku zielonym prowadzącym do wodospadu Szklarki, gdzie ostatnio osunął się duży blok skalny, Karkonoski Park Narodowy przewiduje dokończenie rekonstrukcji szlaku zielonego – od dolnej stacji wyciągu przez Polanę Bronka Czecha, aż do granicznego szlaku czerwonego.

Będzie również kontynuowany remont szlaku od spalonej strażnicy do Słonecznika na szczycie Karkonoszy. Oprócz tego rozpocznie się remont szlaku czarnego, tzw. Śląskiej Drogi na Śnieżkę, na odcinku od dolnej stacji wyciągu do schroniska Dom Śląski.

Remonty przeprowadzane są, nie tylko dla bezpieczeństwa i wygody turystów, ale i ochrony cennych ekosystemów wzdłuż tras, aby nie ulegały one dalszej erozji.
Wybrane szlaki utwardzane będą kamieniem rodzimym z wykorzystaniem drewna. Przewidywana jest też rekonstrukcja typowej roślinności wokół nich.

/…/

www.szklarskaporeba.org

Dodaj komentarz