Tajemnice, zamki, podziemia

Tajemnice, zamki, podziemia

Pierwszy, kompleksowy przewodnik po dolnośląskich zamkach, pałacach i ich tajemnicach. Z każdym zabytkiem wiążą się opowieści o ukrytych w nich skarbach, rozległych piwnicach, dziwactwach ich właścicieli. Właśnie przez pryzmat takich historii przedstawione zostały zabytki Dolnego Śląska. Publikacja oprócz barwnych opowieści o 50 obiektach, zawiera również szczegółowe informacje o bazie turystycznej w opisywanych miejscach i okolicznych atrakcjach. Książka ilustrowana jest bogato kolorowymi zdjęciami, rycinami, fotografiami archiwalnymi oraz mapami.

Tajemnice, zamki, podziemia to znakomity przewodnik po najbardziej zagadkowych historiach zamków i pałaców Dolnego Śląska. Napisany barwnym jezykiem jest kontynuacją Tajemnic ukrytych skarbów, w których Joanna Lamparksa, dziennikarka Słowa Polskiego podążała śladem podziemnych tuneli, poniemieckich fabryk, magazynów, i kilkunastu ton złota wywiezionych tuż przed końcem II wojny światowej z Wrocławia.

Tym razem autorka prowadzi nas m.in. poprzez mroczne opowieści o mieszkańcach dolnośląskich rezydencji, rycerzach-trucicielach, magnatkach-awanturnicach, ich zbrodniach i namiętnościach, duchach pokutujących w starych ruinach oraz hitlerowskich skarbach. Te zawiłe historie wciągną Was już od pierwszej strony. Tajemnice, zamki, podziemia to nie tylko fascynująca lektura, lecz również bogato ilustrowany przegląd najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych Dolnego Śląska.

Joanna Lamparska: ”Tajemnice zamki i i podziemia. Przewodnik jakiego nie było”. Wydawnictwo ASIA-PRESS, Wrocław 1999, stron 340, okładka miękka, liczne zdjęcia czarno-białe i kolorowe.

Dodaj komentarz