Tajemnicze podziemia

Tajemnicze podziemia

Przewodnik po wszystkich dolnośląskich podziemnych trasach turystycznych, lochach, sztolniach i jaskiniach. Autorka prowadzi Czytelników przez świat labiryntów drążonych pod ulicami miast, uranowych sztolni i gigantycznych fabryk wykutych przez Niemców we wnętrzu gór. Publikacja zwiera również informacje o możliwościach zwiedzania tych miejsc.

Tajemnicze podziemia to niezwykły przewodnik po dolnośląskich lochach, sztolniach i jaskiniach. Napisany barwnym językiem jest trzecią częścią „tajemniczego cyklu” Joanny Lamparskiej, znanej dziennikarki Słowa Polskiego. Do tej pory ukazały się Tajemnice ukrytych skarbów – opowieści o dziełach i kilkunastu tonach złota, zaginionych w czasie II wojny światowej oraz Tajemnice, zamki, podziemia – przewodnik po najbardziej zagadkowych historiach rezydencji Dolnego Śląska.

Tym razem autorka wprowadza nas w podziemny świat kopalni złota, jaskiń, labiryntów drążonych pod ulicami miast, uranowych sztolni i gigantycznych fabryk wykutych przez Niemców we wnętrzu gór.

  • Czy Napoleon został otruty arszenikiem ze Złotego Stoku?
  • Co znajduje się za betonową ścianą w Osówce?
  • Czy Jaskinię Niedźwiedzią zamieszkiwały lwy, które rozszarpywały chrześcijan na rzymskich arenach?

tego m.in. dowiecie się z tej książki.

Tajemnicze Podziemia to nie tylko wciągająca lektura. To również przegląd wszystkich podziemnych tras turystycznych Dolnego Śląska i atrakcji czekających na tych, którzy chcą poczuć lekki dreszczyk emocji.

W dolnośląskich górach kopano od najdawniejszych lat poszukując użytcznych kopalin ze złotem na czele. Zwieńczeniem tego procesu drążenia w skałach był okres II wojny światowej i prowadzeniem tam na gigantyczną skalę pracy przy podziemnych budowlach, których wielu rozmiaru – a często i celu – do tej pory nie poznaliśmy. Wzbogacona wielu rycinami i zdjęciami, w tym kolorowymi na końcu, książka jest kolejną wyprawą w świat podziemi, wszechobecnej historii i wielkich tajemnic.

Joanna Lamparska: ”Tajemnicze podziemia. Przewodnik po lochach, sztolniach i jaskiniach”. Wydawnictwo ASIA-PRESS, Wrocław 2000, stron 200, okładka miękka, liczne zdjęcia czarno-białe i kolorowe.

Dodaj komentarz