Teatr Nasz honorowy

Kolarz Marek Galiński, Jadwiga i Tadeusz Kutowie oraz pośmiertnie Józef Międzybrodzki zostaną honorowymi obywatelami Piechowic. Uroczystość odbędzie się 27 czerwca podczas uroczystej sesji rady miejskiej.

Jadwiga i Tadeusz Kutowie z Teatru Naszego mieszkają w Michałowicach i od lat współpracują z miastem, są też jego dobrymi ambasadorami podczas występów w Polsce. Marek Galiński z kolei jest zawodnikiem Lechii Piechowice, wielokrotnie wygrywał mistrzostwa Polski MTB, uczestniczył w czterech igrzyskach olimpijskich, w Pekinie był 13.

Józef Międzybrodzki natomiast przeżył dwie wojny światowe. Zaraz po drugiej przybył do Piechowic (wtedy Piotrowic) i reaktywował działalność szkoły, był wówczas jej kierownikiem i jedynym nauczycielem. Był jednocześnie miłośnikiem przyrody i zapalonym turystą. Zmarł w 1974 roku.

Uroczystość nadania tytułów odbędzie się w sobotę na uroczystej sesji rady miejskiej (o godz. 13.45 w w sali OSP). Odbędzie się ona w ramach Kryształowego Weekendu czyli święta miasta.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz