Unijne miliony szansą dla Cieplic?

Czterokrotnie zwiększy się powierzchnia Muzeum Przyrodniczego, więcej niż obecnie miejsca będzie miała Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury – to wszystko dzięki unijnej dotacji na remont obiektów pocysterskich w Cieplicach. W Jeleniej Górze natomiast odnowiona zostanie kolejna wieża widokowa.

– Dzięki temu, znacznie zwiększy się oferta Cieplic dla turystów i mieszkańców – powiedział prezydent Marek Obrębalski.

Miasto pozyskało 11,5 mln. złotych z funduszu RPO na remont obiektów pocysterskich – o tym już pisaliśmy. Dzięki tym pracom, do budynku przy klasztorze przeniesione zostanie Muzeum Przyrodnicze. – Dzięki temu, nasza powierzchnia zwiększy się czterokrotnie – mówi Stanisław Firszt, dyrektor muzeum. Jak mówi, w nowej placówce będzie chciał pokazać Cieplice. Znajdą się więc wystawy związane z Cystersami, Templariuszami czy Pijarami. Będą też elementy przypominające dorobek rodziny Schaffgotschów – mówi Stanisław Firszt.

Muzeum chciałoby przy tej okazji połączyć się z muzeum Karkonoskiego Parku Narodowego. – Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z dyrektorem KPN-u – powiedział Stanisław Firszt.

– To dla nas znakomita wiadomość – cieszyła się też Ewelina Marciniak, dyrektor Przystani Twórczej – Cieplickie Centrum Kultury. Placówka także znajdzie miejsce w odnowionych budynkach. – Pozwoli nam to na uruchomienie pracowni, m.in. plastycznej, internetowej. A dzięki temu więcej osób zainteresuje się naszą ofertą. Chcemy szczególnie trafić do młodzieży.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz