Uwaga na drogę przez Jakuszyce

Śliska i ośnieżona droga do Czech przez Jakuszyce sprawia problemy samochodom, zwłaszcza TIR-om. Bez zimowych opon lepiej tam się nie zapuszczać. Jak co roku do Jakuszyc zima zawitała wcześniej, niż do Jeleniej Góry czy Bolesławca.

Leży tam już sporo śniegu i jest zimniej. Wczoraj wieczorem i w nocy z wtorku na środę ze śliską nawierzchnią nie poradziło sobie kilka TIR-ów. Blokowały drogę, tworzyły się korki.
Kierowcom polecamy przejścia graniczne w Czerniawie i Zawidowie. Czerniawa też wprawdzie położona jest dość wysoko, ale nie jadą przez nią TIR-y.

Na pogórzu Karkonoszy i w Izerach sypie śnieg. Na krajowej trójce kłopot z przejazdem mają ciężarówki. Pracują pługi i piaskarki.
W Kotlinie Jeleniogórskiej jest chłodno i kropi deszcz. Ale północny, przenikliwy i zimny wiatr przywiał powietrze polarno–morskie. A wraz z nim śnieżne chmury. Na dobre sypie w górnych partiach Karkonoszy.
Są kłopoty z przejazdem przez Przełęcz Okraj. Nie lepiej jest na Karkonoskiej, gdzie śniegu przybywa. Policja przestrzega kierowców przed brawurą. Radzi też, aby nie zapuszczać się w górskie rejony bez zimowych opon.
Podobna aura ma się utrzymać jeszcze przez kilka dni.

Źródło: Nowiny jeleniogórskie

Dodaj komentarz