We Wleniu kręcą pełnometrażowy film

Miasteczko pod Jelenią Górą gości ekipę filmowców. Opuszczona kamienica rozświetliła się blaskiem gwiazd małego ekranu. To kolejne miejsce w Jeleniogórskiem, które spodobało się reżyserom, scenarzystom i aktorom.

Najpierw Bogusław Wołoszański z „Tajemnicami twierdzy szyfrów” w okolicach Leśnej, później ekipa Amerykanów z „Opowieściami z Narni” przy wodospadzie Kamieńczyk. Teraz „Drogi do raju”, polska produkcja, która na ekrany wejdzie w przyszłym roku.

Kulisy powstawania filmu zdradza wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska. Ekipa filmowa wybrała sobie opuszczoną kamieniczkę przy ulicy Dworcowej. Tam na planie Ilona Ostrowska, znana z „Rancza” oraz Pascal Brodnicki z telewizyjnego poradnika kucharskiego. – Przyrządził kilka dań, m.in. faszerowane pomidory i figi, kurczaka nadziewanego rozmarynem i bazylią – odnotowuje gazeta. Bohaterka mieszka samotnie, wychowuje syna, ale przeżywa też miłości. – Mimo wielu ciosów, podnosi się i walczy o swoje szczęście – zaznacza.

Zdjęcia potrwają do połowy miesiąca. Na ekranach pojawią się: Aleksandra Woźniak, Krzysztof Globisz, Krzysztof Stelmaszyk, Bożena Adamek i Teresa Sawicka.

Źródło: Nowiny jeleniogórskie

Dodaj komentarz