Wirtualne Karkonosze pod Szrenicą

W Szklarskiej Porębie można w kilkanaście minut poznać Karkonosze i ich największe atrakcje, tajemnice i walory. Oferuje tę wiedzę turystom Centrum Edukacji Ekologicznej – Karkonoskiego Parku Narodowego, który prowadzi także działalność na rzecz edukacji ekologicznej.

Obiekt w pobliżu dolnej stacji kolei linowej na Szrenicę, prezentuje ponadto wystawy, najnowsza to rysunki i akwarele Leszka Leguta z Karpacza pt. „W cieniu Karkonoszy”.

Wystawa czasowa

Do 10 grudnia – wystawa akwareli i rysunków Leszka Leguta p.t. W CIENIU KARKONOSZY w galerii w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, Szklarska Poręba, ul. Okrzei 28.
Wystawa jest otwarta w godzinach od 9. do 15.

Autor prac jest mieszkańcem Karpacza od 1990 roku. Fascynują go nie tylko same góry, ale również drzewa, skały i górskie potoki. Ulubionymi tematami jego dzieł są miejsca rzadziej odwiedzane przez większość turystów. Prócz rysunku, zajmuje się akwarelą, malarstwem sztalugowym, grafiką, freskiem i projektowaniem. Jego prace nawiązują w swojej stylistyce, do tradycji dawnych malarzy pejzażystów drugiej połowy XIX wieku.

Stała ekspozycja

W nowej placówce edukacyjno – wystawienniczej Karkonoskiego Parku Narodowego przy ul. Okrzei 28 w Szklarskiej Porębie – w atrakcyjny sposób zaprezentowano unikatową przyrodę Karkonoszy. Zwiedzający mogą tu w krótkim czasie poznać świat przyrody ożywionej i nieożywionej polskiej i czeskiej strony gór.

Ekspozycja „Wirtualne Karkonosze” interaktywnie prezentuje: kotły polodowcowe, torfowiska, faunę i florę, lasy, zjawiska przyrodnicze oraz wielostronny wpływ człowieka na góry.

Atrakcyjność ekspozycji podnoszą wielkoformatowe panoramy, elektroniczna dotykowa makieta Karkonoszy oraz wersje językowe: polska, czeska, niemiecka i angielska.

Oferowane są pokazy filmów, diaporam i różnego rodzaju prezentacje – projekcje odbywają się w komfortowo wyposażonej sali.
Uzupełnieniem do tego wszystkiego jest sala wystaw czasowych oraz biblioteka z czytelnią.

Poza udostępnieniem ekspozycji w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, pracownicy edukacyjni KPN, prowadzą zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych, nauczycieli, studentów oraz społeczności lokalnej.

Można tu zakupić ciekawe książki, mapy, foldery i inne wydawnictwa promujące Karkonosze.

Poza tym wokół budynku placówki poprowadzono ścieżkę edukacyjną (dostosowana dla niepełnosprawnych), a w pobliżu rozpoczyna się szlak, ścieżki przyrodniczej na Szrenicę.

Miejsce: Szklarska Poręba ul. Okrzei 28

otwarte od wtorku do niedzieli w godz. 9.- 15.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz