World Harmony Run

Organizacja World Harmony Run uprzejmie informuje, iż w najbliższą sobotę (16 maja 2009) w Karkonoszach przebiegać będzie międzynarodowy bieg sztafetowy World Harmony Run – Bieg Harmonii Świata. Jest to najdłuższy bieg sztafetowy świata, który odbywa się corocznie na pięciu kontynentach w ponad 100 krajach.

Zwracamy się do wszystkich zainteresowanych szkół i klubów sportowych z zaproszeniem aby przyłączyć się do wspólnego biegu wraz z ekipą międzynarodowych biegaczy World Harmony Run. Impreza rozpocznie się w najbliższą sobotę (16 maja 2009) na granicy Polsko-Czeskiej na przełęczy koło Lućni Bouda pod Śnieżką o godzinie 12.50, gdzie spotkamy się z międzynarodową drużyną World Harmony Run, która zrobi krótką prezentację tego biegu i idei jakie starają nieść przez wszystkie kraje świata. Prawdopodobnie będzie tam poczęstunek i jakiś krótki program artystyczny przygotowany przez stronę czeską. Następnie wszyscy razem, wolnym tempem wbiegniemy (marszobieg) na Śnieżkę. Bieg ten nie jest wyścigiem, więc tempo dostosujemy zawsze do kondycji towarzyszących nam osób.

Z góry dziękujemy za zainteresowanie i współpracę, mamy nadzieję, że przyłączy się do nas jak najwięcej mieszkańców okolic Karkonoszy, a zwłaszcza młodzieży i dzieci. Aby przyczynić do promocji Waszych uroczych terenów, zamieścimy informację o tym wydarzeniu w reportażu z tego dnia na naszej oficjalnej stronie internetowej: WWW.WORLDHARMONYRUN.ORG

Koordynator World Harmony Run – Jarosław Werner

World Harmony Run niesie inspirację tym, którzy kontaktują się z biegaczami, aby pracować dla harmonii na świecie we własnych lokalnych społecznościach. Bieg World Harmony Run stara się „przekroczyć bariery kulturalne i społeczne, pokonać ograniczenia, które rozdzielają narody. Przeszkody na drodze do światowej harmonii nie są większe niż odwaga tych, którzy przyjmują to wyzwanie”, powiedział 9-krotny złoty medalista olimpijski, Carl Lewis, który jest rzecznikiem biegu.

Bieg World Harmony Run jest kontynuacją poprzednich 9 ogólnoświatowych sztafet, które od 1987 roku odbywały się co dwa lata, również regularnie na terenie Polski. Jedna edycja Biegu trwa od 4 do 8 miesięcy w roku, w zależności od kontynentu. Do tej pory uczestniczyło w nim ponad 5 milionów biegaczy i młodzieży.

World Harmony Run współpracuje ze społecznościami aby szerzyć ideały harmonii pomiędzy ludźmi różnych kultur, narodowości i wyznań poprzez prezentacje i programy dla szkół, klubów sportowych, a także spotkania z przedstawicielami władz lokalnych i najwyższego szczebla.

Bieg jest wspierany przez wielu znanych sportowców m.in. Carla Lewisa (USA), Paula Tergata (Kenia), poprzedniego rekordzistę świata w maratonie i Tatianę Lebedevą (Rosja), złotą medalistkę w skoku w dal w 2004 r. w Atenach. Bardzo pozytywnie o biegu wyrażali się min. papież Jan Paweł II, prezydent Nelson Mandela, Dalaj Lama, Matka Teresa, arcybiskup Desmond Tutu, wielu premierów i prezydentów, wśród nich prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, a także znani sportowcy i ludzie kultury.

Każdy może wziąć udział w Światowym Biegu Harmonii: sportowcy i niesportowcy, młodzi i starsi. Każdy może nieść znicz przez kilka kroków, kilka ulic czy kilka kilometrów albo dopingować biegaczy przebiegających przez ich miejscowość.

Więcej informacji o biegu można znaleźć na stronie: WWW.WORLDHARMONYRUN.ORG.

Zapraszamy do uczestnictwa w World Harmony Run!

Dodaj komentarz