Z Karkonoszy w Izery lepszą drogą

Lada dzień Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych rozpocznie prace przy remoncie drogi ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa-Zdroju. To ukłon w stronę turystów, których od pół roku przyciąga kolej gondolowa w centrum Gór Izerskich.

– Od wielu miesięcy zabiegaliśmy o ten remont, bo droga jest w złym stanie. Nowa nawierzchnia ułatwi dojazd – cieszy się burmistrz Świeradowa – Zdroju Roland Marciniak.
Roboty, które potrwają do października, będą prowadzone na 10-kilometrowym odcinku, od Rozdroża Izer-skiego. Wymienione zostaną też chodniki i krawężniki na miejskim odcinku tej drogi w Świeradowie-Zdroju. Dzięki temu bezpieczniejsi będą kuracjusze, którzy chodzą tam na spacery. Konieczny jest jednak remont jeszcze bardziej zniszczonego odcinka drogi – od Rozdroża Izerskiego do Szklarskiej Poręby (ok. 9 km). Te roboty odłożono na później.
W Karpaczu także planowane są remonty. Miasto stara się o unijną dotację na odnowienie 14 dróg. Są to m.in. ulice: Nadrzeczna, Gimnazjalna, Myśliwska oraz Kolejowa. Prace będą kosztowały ponad 7 mln zł.

Mariusz Junik – POLSKA Gazeta Wrocławska

Dodaj komentarz