Wyciągi zamknięte

W Szklarskiej Porębie i Karpaczu stanęły kolejki linowe i wyciągi narciarskie. Krzesełka na Kopę i Szrenicę ponownie ruszą 26 kwietnia rozpoczynając tym samym sezon letni. Trwa wiosenna konserwacja wyciągów.

6 kwiecień był ostatnim dniem, kiedy jeździły wyciągi na Szrenicy i Kopie. Od poniedziałku rozpoczyna się przerwa konserwacyjna mimo wciąż bardzo dobrych warunków narciarskich.

Na Hali Szrenickiej leży ponad metr śniegu. Powyżej tysiąca metrów śnieg jest zmrożony i nie widać końca zimy. W sobotę można było zjechać niemal do dolnej stacji. Mimo świetnych warunków narciarzy w ostatnich dniach było już nie wielu.

Na dłuższy sezon mogą liczyć narciarze biegowi. W Jakuszycach przygotowanych jest ponad 20 km tras. Ponad metr śniegu leży w rejonie Cichej Równi. Jest wielce prawdopodobne, że śnieg utrzyma się w tym miejscu do majowego weekendu i będzie jeszcze co najmniej kilkuset metrowa trasa biegowa. Narciarstwo śladowe można uprawiać na całym grzbiecie Karkonoszy.

Wybierając się na piesze wycieczki trzeba pamiętać, że wysoko, powyżej tysiąca metrów nad poziomem morza wciąż rządzi zima. Wprawdzie główne szlaki są przetarte i można dojść do wszystkich górskich schronisk, to jednak wyłącznie trasami zimowymi. Drugi, umiarkowany stopień zagrożenia nadal obowiązuje we wszystkich kotłach i żlebach.

www.szklarskaporeba.org

Dodaj komentarz