Wycieczka rowerowa do schroniska Szwajcarka

Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko-Narciarskie pragnie zaprosić cyklistów jeleniogórskich na wycieczkę rowerową w niedzielę 22 sierpnia 2010 roku w Góry Sokole do schroniska Szwajcarka. Wyjazd o godzinie 10 spod drogerii Rossman na Zabobrzu.

Kontakt telefoniczny w sprawie wycieczki pod numerami 796947075 i 60661980.

Chcemy w ten sposób zareklamować to miejsce jako świetną bazę wypadową cyklistów w Rudawy Janowickie. Po Drugiej Wojnie Światowej pierwszym gospodarzem schroniska był legendarny przewodnik przewodników górskich Tadeusz Steć.

Góry te nieodłącznie związane są z jego osobą, bo od młodości i jako pan w podeszłym wieku często samotnie wędrował po Rudawach Janowickich odwiedzając swe ulubione miejsca o których do końca życia nie da się zapomnieć. Jako starszy pan odwiedzał jedynego mieszkańca na Przełęczy Rędzińskiej w opuszczonej wsi Krzysztofa Ścibora poetę, prozaika który postawił krzyż na Wołku i na Przełęczy Rędzińskiej.

W tym roku nasze towarzystwo chce wytyczyć za pomocą gps wszystkie szlaki i ścieżki po których wędrował Tadeusz Steć. Bazą wypadową do tych wycieczek ma być schronisko Szwajcarka, gdzie można bezpiecznie zostawić samochód, przenocować i dobrze zjeść.

Zamierzamy wytyczyć pięć tras wycieczkowych po Rudawach Janowickich. Pierwszą trasą wraz z opisem, legendami i historią śladami gps do pobrania będą Góry Sokole. Druga trasa to Zamek Bolczów, Piec i Skalny Most. Trzecia trasa to Starościńskie Skały, Kolorowe Jeziorka Starościńskich Skał i Czartowiec z pięknymi kolumnami skalnymi. Czwarta trasa to Masyw Skalnika z Ostrą Małą. Piąta trasa to Wołek, Sztolnia Pod Bielcem, Przełęcz Rędzińska, Krzyżowa Hala i wieś Mniszków.

Dodatkowo będzie wyznaczona trasa ze Szwajcarki do Kolorowych Jeziorek w Wieszciszowicach. W drodze powrotnej odwiedzimy festyn na zamku w Bobrowie, który rozpoczyna się o godzinie czternastej i będzie trwał do północy. Praca ta zaowocuje wydaniem przewodników po najatrakcyjniejszych rejonach tych gór. Serdecznie zapraszam w niedzielę.

Krzysztof Pik Sekretarz Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego

Dodaj komentarz