Wymiana lamp w podcieniach kamienic

Rozpoczęła się wymiana starych lamp w podcieniach kamienic na placu Ratuszowym. – Nareszcie będzie można bezpiecznie przejść po zmroku – cieszą się przechodnie.

Stare w większości niedziałające już lampy zostały wymienione na nowe. Są utrzymane w podobnym stylu jak poprzednie, ale umieszczono w nich energooszczędne żarówki. Na razie wymieniono tylko lampy w pierzei łączącej plac Ratuszowy z ul. Szkolną, ale będą też wymienione następne.

Prace prowadzone są w porozumieniu miasta ze wspólnotami mieszkaniowymi, które działają w kamienicach. Koszty przedsięwzięcia poniesie w 80 procentach miasto. Resztę dołożą wspólnoty.

Przy okazji, naprawiana jest zniszczona elewacja podcieni, robotnicy uzupełniają tynk i malują go na biało.

O wymianę lamp wielokrotnie zabiegał radny Cezariusz Wiklik, który złożył kilka interpelacji w tej sprawie. Władze miasta odpowiadały, że nie mogą nic zrobić gdyż podcienia są administrowane przez wspólnoty. Widać, wreszcie się dogadały.

Niestety, wymiana nie obejmie lamp znajdujących się na elewacjach kamienic. Miejmy nadzieję, że wkrótce obie strony dojdą do porozumienia i w tej sprawie.

www.nowiny.jgora.pl

Dodaj komentarz