Wystawa ilustracji i fotografii w BWA

14.11.2007r. otwarcie wystawy „Wokół ilustracji” Krzysztofa Figielskiego oraz otwarcie wystawy fotografii Jakuba Pajewskiego „W Górach Izerskich jest zawsze pięknie”. Galeria BWA – godz. 17.00 (wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00, bilety w cenie 2,-zł; w sobotę w godz. 10.00-16.00, wstęp bezpłatny)

Otwarcie wystawy „WOKÓŁ ILUSTRACJI” Krzysztofa Figielskiego, rysownika, grafika i tłumacza (m.in. tekstów Carla Hauptmanna); od roku 1994 mieszkańca Szklarskiej Poręby.
Wystawa obejmuje prace wykonane technikami mieszanymi (rysunek, tusz, olej na papierze, na płótnie). W centrum zainteresowania Figielskiego znajduje się natura, jak pisze sam autor: „są w moich pracach podróże powietrzne, skrzydlaty człowiek, ptaki, ocean pełen nieodkrytych skarbów czyli podróże podwodne, drzewa. Świat wyobraźni, archetypów czyli praobrazów, to przestrzeń ciągle odkrywana”.
Krzysztof Figeilski urodzony w 1956 roku w Warszawie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; dyplom w pracowniach prof. Macieja Urbańca oraz prof. Teresy Pągowskiej (aneks) 1982 r. Zajmuje się rysunkiem, grafiką wydawniczą, maluje ilustracje, projektuje znaki i logotypy, eksperymentuje z innymi mediami i sposobami tworzenia obrazu (relif, druk wypukły, fotografia cyfrowa)

oraz

otwarcie wystawy fotografii Jakuba Pajewskiego „W GÓRACH IZERSKICH JEST ZAWSZE PIĘKNIE”.
Na wystawie w jeleniogórskim BWA zaprezentowane zostaną prace bliskie konwencji portretu inscenizowanego. Będą to głównie portrety dzieci ze słynnej, artystycznej rodziny Paszkiewiczów.
Historie niezwykłych zdarzeń, światów równoległych, „opowieści o szczęśliwym dzieciństwie, starej szafie, zamyślonym kocie, pięknych krainach”. W fotografiach swych ukazuje artysta trwanie miejsc oraz czasu w bycie artystycznej rodziny Paszkiewiczów – w ich twarzach, ważnych dla nich przedmiotach, fragmentach natury.

Jakub Pajewski ukończył Wydział Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1986r. w prac. prof. H. Chrostowskiej. Aneks z malarstwa – w prac. prof. T Pągowskiej. Współpracuje z Operą Narodową, Ogrodem Botanicznym w Warszawie, z czasopismami dotyczącymi dekoratorstwa wnętrz. Fotosista w Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi oraz Wytwórni Telewizyjnej Poltet; fotograf mody.j

Biuro Wystaw Artystycznych

Dodaj komentarz