Wystawa w Miejskim Muzeum Zabawek

24 kwietnia 2008 r. w czwartek o godz. 14:00 zapraszamy miłośników żeglarstwa i nie tylko do Miejskiego Muzeum Zabawek ze zbiorów H.Tomaszewskiego w Karpaczu, na otwarcie wystawy dotyczącą tematu żeglarstwa, p. n.: „Hej żeglujże żeglarzu…”.

Wystawa będzie prezentowana od maja do września b.r wystawie, zwiedzający będą mogli zobaczyć modele żaglowców ze zbiorów własnych muzeum oraz wykonane przez modelarzy działających przy Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Łącznie pokazanych jest na wystawie18 modeli; wśród nich modele żaglowców :” Santa Maria”, „Pinta”, „Nina”,”Mayflower”,” Cutty Sark”, „Smok”, nie zabrakło również modelu żaglowca ” Dar Pomorza”.

Modele wykonane zostały z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Wystawa pozwala zapoznać się zwiedzającym z historią żeglarstwa a młodzieży przybliżyć ten jakże trudny i pasjonujący za razem sport, który, jak trafnie napisał Stefan Wysocki, jest sportem o randze życia, miernikiem i wskaźnikiem poczucia odpowiedzialności, obowiązku, godności i co bardzo ważne – poczucia humoru, jest wreszcie sztuką…

Dodatkową atrakcją będzie możliwość wiązania węzłów żeglarskich a zapewniam, że nie jest to łatwe…

Jeśli udało mi się Państwa zachęcić do obejrzenia wystawy serdecznie zapraszam.

Dyr. Małgorzata Zubowicz-Kłosowska

Dodaj komentarz