Wzgórza Bramy Lubawskiej-wycieczka

2 sierpnia godz. 7.36. – Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.36 do Błażkowej (pociąg do Trutnova). Trasa wycieczki długości 13 km. poprowadzi przez wschodnią część Wzgórz Bramy Lubawskiej. Z przystanku kolejowego w Błażkowej ścieżką wzdłuż potoku Świdnik – do Starej Białki. W środkowej części wsi zwiedzenie renesansowego kościoła p.w. św. Mateusza z bogatym wyposażeniem.

W dalszej części wędrówki przez Paprotki – nad Zbiornik Bukówka, jezioro zaporowe na Bobrze, najwyżej położony sztuczny zbiornik w Sudetach. Po ew. kąpieli w jeziorze, szlakiem czerwonym wejście na Zadzierną (724 m.). Pod samym wierzchołkiem wychodnia skalna, z której krawędzi roztacza się jeden z piękniejszych widoków na Karkonosze, Rudawy Janowickie i Wzgórza Bramy Lubawskiej.

Po obejrzeniu panoramy zejście do głównej zapory zbiornika i dalej wzdłuż Bobru do Lubawki (najciekawsze zabytki (kościół parafialny Wniebowzięcia NMP, barokowy kościół św. Anny, Ratusz) i o godz. 17.04 odjazd pociągiem do Jeleniej Góry.

Odbycie wycieczki daje 18 punktów do OTP i do odznaki regionalnej TDŚl. Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków.

W pieszych wycieczkach – udział jest bezpłatny. Uczestnicy w własnym zakresie pokrywają koszty przejazdów i wstępów. Nie jest wymagane wcześniejsze zapisywanie się do udziału w imprezie (z wyjątkiem kilkudniowych).

Wystarczy, więc w dniu wyprawy przybyć na podane miejsce zbiórki, gdzie zawsze oczekuje prowadzący wycieczkę.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz