Zakończenie Polskich Zawodów Przelotowych XCC PL 2007

Chcąc podkreślić bardzo wysoki poziom sportowy tegorocznych zawodów oraz rekordowy wzrost zaangażowania pilotów w rywalizację, na wstępie podajemy kilka faktów i danych statystycznych. Nasi rodacy biorą udział w rywalizacji przelotowej, prowadzonej przez niemiecki DHV, nieprzerwanie od 2003 roku.

Porównując wyniki sezonu 2005 i 2006 nie zauważamy większej progresji: w zawodach startował tylko jeden zawodnik więcej, piloci pokonali dystans dłuższy tylko o 901 km.
W sezonie 2007 organizację zawodów przejął Karkonoski Klub Paralotniowy. Przebudowany został system, poprawione reguły oraz interfejs i grafika. Naszym celem było uatrakcyjnienie całej platformy i stworzenie warunków do rozwoju rywalizacji na każdym poziomie umiejętności pilotów. Właśnie dzięki PILOTOM, ich zaangażowaniu, możemy teraz podać dane, które są potwierdzeniem bardzo wysokiego poziomu sportowego minionego sezonu oraz, co najważniejsze, olbrzymiego wzrostu zainteresowania samą rywalizacją.

Porównanie wyników OLC 2006 i XCC 2007

Wszyscy piloci przelecieli 69022km − wzrost o 320% !
Wystartowało o 95% więcej zawodników i zgłoszono o 82% więcej drużyn!

Najbardziej cieszą zmiany w klasie sport, gdyż jest to przedsionek dla nowych talentów i przyszłych mistrzów. W tej klasyfikacji mamy o 388% więcej przelecianych kilometrów i o 248% więcej startujących pilotów. Mamy nadzieję, że min. dane te potwierdzają prestiż przyznanych w tym sezonie tytułów!

W weekend 27-28 października, w gościnnym i pięknie położonym DW „Lubuszanin”, odbyło się uroczyste zakończenie sezonu XCC (oraz PLP 2007), na które nasz klub zaprosił pilotów z całej Polski. Przyjechało ponad 130 osób. Rozpoczęliśmy od dwugodzinnej prezentacji filmów i zdjęć o tematyce paralotniowej, aby o godzinie 16 przejść do części oficjalnej, w której wziął udział m.in. burmistrz Miasta Kowar Pan Mirosław Górecki oraz przewodniczący komisji ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Pan Jan Wojdan. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a dzięki naszym sponsorom nie zabrakło dla nikogo nagrody. O jakości nagród niech świadczy fakt, że zawodnik z setnego miejsca wybrał jeszcze kask paralotniowy!

Szanujmy firmy i sponsorów, którzy oficjalnie wspierają nasz sport!

Fundatorem dyplomów i pucharów było Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe − patron zawodów. Specjalną nagrodę-dyplom dla pierwszego zawodnika ufundowało Miasto Kowary.

Wyniki:

I miejsce − Mistrz Polski Marcin Gorayski, skrzydło Advance Omega 7 (Karkonoski Klub Paralotniowy)
II miejsce − Wicemistrz Polski Paweł Faron, skrzydło Mac Magus 5
III miejsce − II Wicemistrz Polski Grzegorz Olejnik, skrzydło Advance Omega 7 (Karkonoski Klub Paralotniowy)
Mistrz Polski w klasie Sport Robert Wójcicki, skrzydło Advance Sigma 6 (Karkonoski Klub Paralotniowy)
Mistrz Polski w klasie Rekreacyjnej Sławek Kędziak, skrzydło Axis Vega II (S)
Mistrzyni Polski Katarzyna Gruźlewska-Łosik, skrzydło Axis Venus
Puchar przechodni dla najlepszego debiutanta otrzymał Marcin Bortlik
Drużynowy Mistrz Polski Pro-Paragliding Team (Karkonoski Klub Paralotniowy) Grzegorz Olejnik, Rafał Łuckoś, Damazy Rajda
Drużynowy Wicemistrz Polski Karkonosze Team (Karkonoski Klub Paralotniowy) Marcin Gorayski, Robert Wójcicki, Marcin Kostur
Drużynowy II Wicemistrz Polski Żywiec Team Paweł Faron, Krzysztof Ziółkowski, Artur Łosik
Warto podkreślić:

  • wynik Roberta Wójcickiego (Advance Sigma 6), któremu udało się na skrzydle niższej klasy (sport) zdobyć bardzo wysoką 7 pozycje w klasie otwartej
  • najdłuższy lot sezonu, którym Rafał Łuckoś (UP Targa) ustanowił nowy polski rekord odległości − 271 km w Australii
  • średnią przelecianą odległość ze zgłoszonych lotów Rafała Łuckosia (UP Targa) − 132,8 km
  • nowy rekord odległości z miejscem startu na terytorium Polski, Marcina Gorayskiego (Advance Omega 7) − 223,17 km

Jeszcze raz gorąco dziękujemy pilotom za zaangażowanie, start w zawodach i zaszczycenie nas swą obecnością na imprezie podsumowującej sezon, sponsorom za ufundowanie nagród, a członkom naszego klubu za pomoc w organizacji zawodów.

http://www.kkp.paragliding.pl

Dodaj komentarz