Ze słowem zamek kojarzy nam się najczęściej wielka, ponura, średniowieczna budowla otoczona fosą. Tymczasem zamek na górze Szczytnik wybudowany został dużo później, w latach 1832-1836 przez Leopolda von Hochberga. Jego zamiłowanie do historii połączone z ogromnym pragnieniem posiadania własnego zamku otoczonego pięknem przyrody owocuje decyzją o wybudowaniu Leśnej Skały , bo taka była pierwotna jego nazwa.
Obiekt służył tylko właścicielowi i jego gościom aż do roku 1843-ego, kiedy to Leopold von Hochberg zapisuje go w testamencie swojej siostrze Barbarze. Ta po jego śmierci szybko pozbywa się obiektu, który następnie często zmienia właścicieli. Tak dzieje się do 1860-tego roku. Zamek wówczas przechodzi w ręce Franciszka Rohrbacha a następnie od 1880-ego jego córki Heleny i zięcia Bruno Kleina.
W 1890-tym roku rodzina Kleinów-Rohrbachów przystępuje do odnawiania zamku, a już dwa lata później zamieszkuje w nim na stałe.
Goście właścicieli i oni sami mogli spędzać czas w rezydencji przebywając wieczorami w głównej, największej i najbardziej reprezentacyjnej sali. Sala ta, zwana rycersko – myśliwską właśnie, została gruntownie odrestaurowana przez ekipę konserwatorów zabytków w 1993 roku. Znajdują się w niej po dziś dzień trofea myśliwskie z końca dziewiętnastego wieku, świadectwo pierwotnej funkcji zamku. W bardzo dobrym stanie zachowane są pozostałe pomieszczenia.