Zamkną szlaki w Karkonoszach

Odwiedzający w najbliższym czasie Karkonosze muszą liczyć się z utrudnieniami: zamknięte będą fragmenty niektórych szlaków. KPN tłumaczy decyzję troską o zwierzęta żyjące na tym terenie.

– Fragmentacja obszaru Karkonoskiego Parku Narodowego kompleksami narciarskimi oraz siecią szlaków turystycznych jest przyczyną izolacji ostoi bardzo cennych gatunków, wpisanych do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt – czytamy w komunikacie Karkonoskiego Parku Narodowego.

W trosce o ginące gatunki zwierząt, od 10 kwietnia do końca mają zamknięte będą następujące fragmenty szlaków:

  • odcinek szlaku niebieskiego od Przełęczy Okraj do Skalnego Stołu. Proponowane obejście: Tabaczaną Ścieżką (szlak zielony) i szlakiem żółtym (Budniki – Skalny Stół) lub szlakiem czerwonym po stronie czeskiej do Sowiej Przełęczy,
  • odcinek szlaku zielonego od Polany przez morenę Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego. Proponowane obejście: szlakiem żółtym z Polany przez Pielgrzymy,
  • odcinek szlaku zielonego (Ścieżka Nad Reglami) od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem przez Śnieżne Kotły do Schroniska Pod Łabskim Szczytem. Proponowane obejście: szlakiem czerwonym od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem pod Gawrami (wzdłuż granicy KPN) do Schroniska Pod Łabskim Szczytem.

Normalna organizacja ruchu turystycznego przywrócona zostanie w dniu 01 czerwca.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz