Złoto – ABC poszukiwacza

Złoto. ABC poszukiwacza

Książka ”Złoto. ABC Poszukiwacza – od baraniego runa do wykrywaczy metali” prezentuje różne metody pozyskiwania złota – od baraniego runa po wykrywacze metali. Zestawia techniki stosowane przez poszukiwaczy złota z terenów starożytnego Egiptu, średniowiecznych Sudetów oraz XIX-wiecznej Kalifornii. Może być ona przydatna w każdym zakątku świata – podczas zawodów w płukaniu złota w Złotoryi, wypoczynku nad wodą w Górach Kaczawskich, czy też podczas penetracji złotonośnych obszarów Alaski i Australii. Ma ona nie tylko edukować, ale i bawić, nie tylko wskazywać na rozwój i zarazem zachowanie technik poszukiwawczych, ale zwłaszcza zachęcić turystów do przyjazdu i skorzystania z tej formy rekreacji. Wydawnictwo to jest zbieżne z ideą kultywowania dawnych tradycji górniczych w naszym regionie.

Od wydawnictwa:

Od czasu, gdy w 1998 r. ukazała się nasza książka: ZŁOTO.VADEMECUM POSZUKIWACZA, w złotonośnych potokach Sudetów upłynęło już sporo wody. Dzięki własnemu doświadczeniu i radom naszych przyjaciół sporządziliśmy ten poradnik. Przedstawiamy w nim sprzęt, który służył człowiekowi do odzyskiwania złota ze złóż okruchowych od najdawniejszych dziejów. Co ciekawe, przez setki, a nawet tysiące lat, podstawowe przyrządy, jak i metody poszukiwania żółtego kruszcu, niewiele uległy zmianom. Pierwotne wzorce wędrowały ze starożytnego Egiptu i państw Azji do Europy, a następnie wraz z podbojami kolonialnymi i cywilizacyjnymi na tereny Syberii, obu Ameryk i Australii.

Książka – jedyna tego typu w Polsce – prezentuje różne metody pozyskiwania złota – od baraniego runa po wykrywacze metali. Zestawia techniki stosowane przez poszukiwaczy złota z terenów starożytnego Egiptu, średniowiecznych Sudetów oraz XIX-wiecznej Kalifornii.

Może być ona przydatna w każdym zakątku świata:

  • podczas zawodów w płukaniu złota,
  • wypoczynku nad wodą
  • podczas penetracji złotonośnych obszarów Polski, Alaski i Australii i gdzie tylko ją zabierzesz!

Ma ona nie tylko edukować ale i bawić, nie tylko wskazywać na rozwój i zarazem zachowanie technik poszukiwawczych, ale zwłaszcza zachęcić do skorzystania z tej formy rekreacji.

Parametry techniczne wydawnictwa: format – B5; papier – kreda; objętość – 54 str. + prezentacje; kolor 4+4; okładka 300 g 4+4; szycie nićmi.

Dodajmy, że nasz nowy produkt wydawniczy ma formę zbliżoną do poprzedniego tytułu: „Na tropach dawnego górnictwa Gór i Pogórza Kaczawskiego”, który cieszy się dużym uznaniem Czytelników w całej Polsce.

Krzysztof Maciejak, Marcin Maciejak: ”Złoto. ABC poszukiwacza. Od baraniego runa do wykrywaczy metali”. Goldcentrum, Złotoryja 2007. Okładka miękka, format 16,5 x 23,5 cm, stron 64, papier kredowy, pełen kolor, liczne ilustracje.

Dodaj komentarz