Dolny Śląsk jak Egipt

– Coraz więcej Polaków jeździ do Tunezji czy Paryża, a powinniśmy wreszcie docenić samych siebie. Dlaczego ciągle cudze chwalimy, a swego nie znamy? – zastanawia się Ewelina Walczak ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku.
Przedstawiciele regionów zgodnie przekonują, że wakacje na Dolnym Śląsku mogą śmiało konkurować z wczasami w Egipcie.

Najlepsze produkty turystyczne Dolnego Śląska zostały nagrodzone we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej. Certyfikaty przyznano w 8 kategoriach, m.in. za pamiątkę z regionu i najlepsze gospodarstwo turystyczne.

Za działalność społeczną wyróżniono Henryka Sławińskiego z Lubania, a Szczególnym Wydarzeniem okrzyknięto Festiwal Zupy w Jedlinie-Zdroju.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna doceniła też Pałac Brunów, Gospodarstwo Pod Srebrną Górą w Jeżowie Sudeckim i Fabrykę Bombek w Miliczu. Wyróżnione zostały też Łużycka Karta Turystyczna i Lwóweckie Lato Agatowe.

Dziś i jutro w Galerii można obejrzeć prezentacje miast, gmin i regionów turystycznych. Swoje stoiska mają tam przedstawiciele m. in. Jaworska, Śląska Opolskiego, Świdnicy czy Karkonoszy. Nie zabraknie skamieniałości, kryształów i minerałów z Dolnego Śląska, a także ceramiki z Bolesławca czy jaworskich ciastek.

Przedstawiciele ziemi kamiennogórskiej przywieźli krosno do wyrabiania tkanin.
Opowiedzą o domkach tkaczy z Chełmska Śląskiego. Wszystko po to, aby przyciągnąć do regionu turystów.

Małgorzata Rabenda – NaszeMiasto.pl

www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz